Cena Bohuslava Fuchse

Projekt zúčastněný v soutěži o cenu Bohuslava Fuchse.

Bc. Nela Gottvaldová, Bc. Jan Stratílek, oba 5.ročník, za projekt „KopřivNICE MAIN STREET – obnova centra města (Res Publica II – Kopřivnice)“ 
(vedoucí práce Ing.arch. David Mikulášek, Ing.arch. Jan Sochor)

Funkcionalistické město s průmyslovou tradicí dnes postrádá jasnou identitu a skutečné centrum.  Zástavba je rozdrobená a utápí se v přebujelé zeleni. Překvapivě stále existuje bývalá hlavní cesta vesnické ulicovky. Nyní je spíše zapomenutou “zadní ulicí”, ale vykazuje urbanistické kvality, propojuje významné budovy a navazuje na největší rozvojové plochy města – areál Tatrovky a dočasné stavby. Koncentrování veřejných funkcí do této ulice a postupná proměna na městskou třídu bude novým impulsem rozvoje města.  V místě křížení s novější cestou směrem do areálu Tatry se nachází nejdůležitější nově navržený prostor centra: hlavní náměstí s novým výškovým akcentem, štíhlou polyfunkční věží.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.