Čeladná roste, lidé se dočkají bobů

Beskydský turistický ráj především pro bohatší turisty, vesnice Čeladná, bude mít další místo, které do obce přiláká nové návštěvníky.V Čeladné, která je snadno a rychle dostupná z Ostravy a vesnici se říká beskydské Beverly Hills, bude kilometr dlouhá bobová dráha.Ta vyroste na jedné z nevyužívaných sjezdovek v obci, investorem bude společnost Conti Real.

Ze střediskové vesničky turistický ráj
Čeladná se změnila během několika let v oblíbené místo pro movitější obyvatele a turisty. Za deset let se ze střediskové vesnice  stalo vyhledávané centrum s novým náměstím, vilami a lázeňským parkem.Kde kdysi býval kravín, je nyní obrovský golfový areál s jízdárnou (areál patří mezi největší ve střední Evropě). Vstup na zelené hřiště otevírají dvě velké sochy lvů. Kolem se rozkládají hotely, vedle ovcí se pasou i lamy.V Čeladné vyrostly luxusní bytové a rodinné domy. Ve vesnici mají domy hokejisté Roman Čechmánek či Petr Čajánek, podnikatelé Petr Otava, Aleš Buksa nebo Robert Sýkora. Chatu tam má i Mirek Topolánek. Ve vesnici je známé Beskydské rehabilitační centrum, ranč, plánuje se také výstavba akvaparku.

„Bobová dráha bude znamenat další atraktivní turistický cíl v Čeladné, která v posledních letech zažívá bouřlivý turistický rozvoj. Čeladná patří k nejnavštěvovanějším místům Severní Moravy,“ uvedli zástupci firmy, kteří už požádali úřady o souhlas s výstavbou a provozem dráhy vzhledem ke vlivu na životní prostředí v Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

zdroj: aktualne.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.