Část obchvatu Krnova se otevře v březnu

Slavnostní otevření severovýchodního obchvatu Krnova je plánováno na začátek prosince letošního roku. Řidičům by ale měl být k dispozici minimálně o měsíc dříve a v úseku od Hlubčické ulice po průmyslovou zónu Ve Vrbině se začne jezdit už v březnu.

Právě v tomto úseku jsou již téměř hotové protihlukové stěny, most prošel první hlavní prohlídkou, zbývá už jen provést drobné úpravy na komunikaci a nainstalovat provizorní dopravní značení. „Podle posledních informací, které máme od zhotovitele obchvatu, bude tato část zprovozněna začátkem března, aby stavbaři mohli uzavřít příjezd do Vrbiny od bývalého Řempa a v těchto místech pokračovat s budováním obchvatu. Využívat nově otevřený úsek budou pouze vozidla, která míří do průmyslové zóny Ve Vrbině, čemuž bude odpovídat i určení hlavní komunikace. Tou zatím i nadále zůstane Hlubčická,“ uvedl místostarosta Pavel Moravec. V Hlubčické ulici jsou už rovněž dokončeny přístřešky u podchodu a elektrikáři zde nahrazují provizorní osvětlení za trvalé.

Ke změně organizace dopravy dojde také v Petrovické ulici, a to v době, kdy stavba pokročí do fáze napojení stávající komunikace na obchvat. „Vzhledem k tomu, že se v těchto místech sejdou dvě dopravní stavby – obchvat a oprava druhé poloviny mostu přes řeku Opavici, uvažuje zhotovitel stavby o objížďce, která povede po obchvatu mezi ulicemi Petrovickou a Hlubčickou. Předběžně by k tomu mělo dojít na konci jara a trvat zhruba dva měsíce,“ upřesnil Pavel Moravec s tím, že pro pěší a cyklisty by měl být průchod a průjezd stavbou po Petrovické ulici zachován.

Kromě výstavby obchvatu a opravy mostu bude dopravní situaci ve městě na jaře komplikovat také poslední etapa opravy průtahu městem. V loňském roce se podařilo opravit komunikaci od vjezdu do Kostelce od Bruntálu po most přes řeku Opavu u Kauflandu. Nyní zbývá dokončit půlkilometrový úsek od mostu po lékárnu v Opavské ulici. Silničáři mají v plánu začít 6. dubna a opravu dokončit začátkem května.

Investorem zmíněných dopravních staveb na území Krnova je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Státní kasu vyjde obchvat na miliardu, oprava průtahu městem na 48 milionů a stavební práce na mostě na 10 milionů korun.

zdroj: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.