Bytové domy v Příboře nevyrostou

Nové bytové domy v lokalitě Za školou v Příboře nevyrostou.

Město Příbor vyhlásilo dne 10.12.2020 na 16. zasedání zastupitelstva města veřejnou soutěž o zřízení práva stavby na pozemku parc. č. 2178/7 v lokalitě Za školou Npor. Loma. Smyslem této soutěže bylo prodat parcelu za účelem výstavby bytových domů. Hlavní podmínky soutěže byly finanční úhrada ve výši 11 000 000 Kč a vypracování architektonického návrhu dle Pravidel pro zřízení práva stavby a dle stanovené regulace zástavby na pozemku parc. č. 2178/7 k. ú. Příbor v lokalitě Za školou Npor. Loma.

Soutěž byla dvoukolová – po doplnění informací byla porota vyzvána k zaslání preferovaného umístění a hodnocení návrhů.

Na základě hodnocení poroty vzniklo pořadí účastníků veřejné soutěže – toto pořadí následně schválilo zastupitelstvo dne 23.06.2021:
1. místo : účastník č. 1 – SG – servis Real spol. s r. o.
2. místo : účastník č. 3 – Promet Management Services s. r. o.
Bez umístění : účastník č. 2 Roots and Roofs, s. r. o. (odstoupil ze soutěže)

Poté co účastník, který se umístil na 1. místě, ze soutěže odstoupil, oslovilo město dalšího účastníka veřejné soutěže společnost PROMET MANAGEMET SERVICES, s. r. o., se sídlem Ostrava, 28. října 3138/41 s dotazem, zda má nadále zájem o realizaci záměru předloženého ve veřejné soutěži. Společnost PROMET potvrdila zájem a následně proběhla jednání zástupců města se zástupci společnost PROMET. Předmětem jednání bylo mimo jiné i stanovení režimu užívání předzahrádek a parkovacích ploch, a to formou věcného břemene. V průběhu jednání o finální podobě příslušné smlouvy město obdrželo dne 16.11.2022 oznámení společnosti PROMET o odstoupení od záměru realizace výstavby.

Jedná se o stejnou společnost, která má zájem stavět na ulici Vojanova v centru Ostravy.

Výsledky soutěže

SG – servis Real spol. s r. o.

Promet Management Services s. r. o.

Roots and Roofs, s. r. o.

zdroj: pribor.eu

Související články


Komentáře

 1. M :

  Všechny návrhy vypadají dobře, ale za mě top je ten SG servis Real. Škoda, že takové stavby jsou jen na papíře. Minimálně v tomto kraji…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. hugo :

  Promet je omalovánková firma, samé obrázky, realizace žádná. Obávám se, že za našich životů Vojanova nevznikne a vedlejší Mior taky nebude opraven.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Ndl :

  Ahoj, neví někdo co má nakonec vzniknout místo těchto budov?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. MG :

  Ndl: Jestli se nepletu, tak mateřská školka.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Ndl: MG: Bude tam školka. https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/skolky-praskaji-ve-svech-krize-vrcholi-pribor-postavi-novou-materinku-20230425.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.