Bytové domy Rudná – foto z rekonstrukce

Fotografie z rekonstrukce posledního nárožního domu historického koplexu bytových domů podél Rudné ulice v Ostravě-Vítkovicích.

bytove domy rudna

Stav před rekonstrukcí

byty rudná

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Je to moc pekne, ale dokud nebude rudna v zemi, tak to bude porad spatna lokalita pro bydleni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Houbelec :

  Tomas T.: Dokud někdo neprosadí změnu financování všeho tak, aby rozhodujícím kritériem nebylo město, ale aglomerace/metropolitní oblast, nikdy nebudou peníze na takové projekty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  Houbelec: to není vůbec realné, myslím, že ani vy nevíte přesně, co tím myslíte…jednou je dáno samosprávné rozdělení na obec/město – kraj – stát, a tak to prostě bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Houbelec :

  Nimrod: První věc je, že jsem zjevně nikde netvrdil, že je to reálné. Ale podle mě je to ta nejreálnější ze všech těch nereálných variant, jako je spojování měst (mimochodem geograficky rozumné), přirozený růst, nebo změna rozpočtového určení daní ve prospěch Ostravy (to je ta nejméně pravděpodobná, neboť je „přípustné“ přidávat pouze malým a Praze).
  Vím naprosto přesně, co tím myslím. Jde tu o zjevný fakt, že to současné pojetí, které jste prezentoval, je zastaralé a nereflektuje realitu. Ve zbytku republiky může celkem dobře fungovat, protože tam mají města poměrně malé aglomerace. Ale tady máme funkční milionovou metropolitní oblast o hustotě obyvatelstva téměř městských hodnot, která dostává prostředky jednoho 300k a pár 10-80k měst. A to je obří rozdíl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Houbelec: Neříkám, že s vámi nesouhlasím, ale tvrdím, že to je nerálné. To by se muselo změnit dost zákonů, a předvším ústavní…a vemte si, jak dlouho trvala změna volby prezidenta. Ale stejně by to dle mého neřešilo podstatu věci, protože těch peněz by pak poměrově bylo ještě míň…ale vývoj chce čas, tak uvidíme! Držme si palce!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. centos :

  Jednou jsem tam na tom místě (kousek dále směrem na Havířov) měl venku brigádu. Přišla za námi nějaká paní z jednoho z domů, že co tam děláme a tak.. a říkala, že tam vůbec není možné otevírat kvůli prachu okna, která jsou směrem k Rudné. Ty domy můžou být pěkné zevnitř, ale ta silnice to tam úplně degradovala.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.