Bystřice má moderní jízdárnu

V centru Bystřice nad Olší začala v minulých dnech fungovat nová krytá jízdárna – konírna. Jedná se o další moderní sportoviště, které bude sloužit zájemcům z regionu. Působit zde budou rovněž občanské sdružení Chewal a úspěšný bystřický pětibojařský klub.
„Celková výše investice je přibližně 27 milionů korun. Stavět jsme začali 15. dubna, v pondělí 4. října se uskutečnilo slavnostní otevření a zároveň proběhlo definitivní kolaudační řízení. Jde o stylově velmi pěknou dřevěnou budovu,“ řekla Lenka Boturová, ředitelka a jednatelka společnosti Vitality Slezsko, jež do areálu investovala.Podle Boturové jízdárna nabídne aktivity všem věkovým kategoriím, tedy „od dětí až po seniory“. Jízdárna má dvacetkrát čtyřicet metrů, a splňuje tak kritéria pro jednoduché parkurové soutěže. „Působit zde bude i nezisková organizace Chewal, která se již devět let zabývá hipoterapií a hiporehabilitací,“ naznačila Lenka Boturová s tím, že sdružení dosud chybělo zázemí kryté jízdárny, takže nyní bude moci své služby poskytovat kontinuálně během celého roku.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.