Bydlení v Přírodě – Landek

Aktuální vizualizace projektu Bydlení v přírodě – Landek, jenž je již ve výstavbě.

landek

Původní vizualizace:
landek v prirode

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  To bude králikárna alá 450 m2/parcela. To bude bydlení v přírodě jak c#p.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 2. Jann :

  Sardinkárna :-)

  Thumb up 5 Thumb down 5
 3. thvari :

  Králíkárna a sardinkárna? :-) Vůbec! V čem se to liší od moderních satelitů za městem, kde baráky taky často stojí jeden na druhém. Nebo v čem je to jiné než mít starší barák uprostřed Lhotky nebo Hošťálkovic a všude kolem vás máte sousedy a jste nahňahňaní jeden na druhém.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 4. aggu :

  Nebe a dudy. Nyní dudy.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. Rado :

  Smysl bydlení v něčem takovém mi značně uniká. Je to takové lepší panelákové bydlení v přírodě. Věřím, že mě tady někteří ukamenují, ale bydlení na baráku, pokud nemá pozemek min. 800 m2, postrádá logiku.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 6. johny :

  Rado: Přesně tak, ale bohužel jsme v menšině, protože to tady spousta lidí nechápe. Lid raději vysolí 2+násobnou cenu za nový barák, než si trochu pospraví starší domek (a pro úplnost dodejme, že starší domek nerovná se automaticky zřícenina). Nezávidím – není co. Spíš je mi těch lidí líto, protože část z nich za nějakou dobu zjistí, že jim to nevyhovuje. Stačí, že to je barák a stačí, že je nový. Prozradím jedno tajemství, že u podobných projektů se cílová skupina na sociální škále volí podle velikosti parcely, kde dům stojí. Čím větší stavební parcela, tím je atraktivnější pro bohatší lidi. Obrázek č. 1 mě nenechává na pochybách, kdo to povětšinou bude. Nechytejte mě za slovo, o nic nejde. Přeju všem dobré dny a hodně rozumu při výběru nemovitosti :)

  Thumb up 4 Thumb down 4
 7. aggu :

  Rado: Logiku to má úplně jednoduchou. Když si přečteš cenovku toho tvého 800m2 velkého pozemku. V Radvanicích třeba za 600/m2, cca 500 000 CZK, ale v lepší ostravské lokalitě 1000 – 2000/m2. A už jsi na 1 500 000 jenom za trávu.
  Ne každý potřebuje kolem baráku předražený plácek na fotbal. Stačí mu vlastní dveře do domu a soukromí. Ten první projekt, v podstatě řadovky, nebyl špatný. Ten druhý projekt je stereotypní zoufalost.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. thvari :

  Rado: & Johny: já to celkem chápu (ač bych tam sám nešel bydlet) možná protože jsem vyrostl v paneláku a oproti tomu je to velký skok – máte vždycky kam vylézt ven, neslyšíte automaticky sousedy při různorodých činnostech:), nemusíte ten pozemek dlouho sekat, a to že jednoduše vysolíte peníze a nemusíte nic složitě spravovat ani stavět je asi taky pro hodně lidí výhoda. prostě pro jistý typ lidí – proč ne :)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. PK :

  Bydlím v rodinném domku na pozemku, který má 1200m2 a už mě nebaví být otrokem vlastní zahrady a to mám na většině jen trávník. Člověk chce zahradu proto, aby na ní relaxoval, né proto, aby se na ní díval 5 dnů v týdnu večer když přijde domů z práce a o víkendu tam makal. Absolutně rozumím pozemku, který má 450m2. Na terasu s grilem a čutání fotbalu to stačí…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 10. thvari :

  PK: to pak chce buď traktor nebo zahradníka!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Pavel :

  Vyrostl jsem v řadovém RD v původní zástavbě, který měl 300 m2 a rozhodně tam není méně soukromí než v samostatně stojícím RD na pozemku 1000 m2, který má kolem sebe na každou stranu pásek 10 m.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. honza :

  PK:( sekání trávy ) Stačí robotická sekačka nebo ovečky, které jsou stále více v kurzu.Pro někoho je velká zahrada požehnáním. protože má rád práci na zahradě, při které se odreaguje Pro jiného je zase utrpení protože třeba nemá čas .
  Stavební mor. Mnoho lidí chce bydlet v domku postaveném „Na zelené louce “ ale co budeme žrát,až většinu zemědělské půdy v tomto státě zabetonujeme. Nikdo neřeší. „moderní úsporné“ mnohdy dřevěné předražené dřevěné boudy, které se často staví a mnozí to splácejí i 30 let Čisté šílenství.Prostě Nevaž se zadluž se. Všude ze všech stran člověk slyší Hypotéky jsou levné o nic nejde a k tomu ještě auto na splátky protože ten satelit je z ruky A To je pak člověk teprve Otrokem.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 13. Honz88 :

  Je to jen satelit, lišící se od těch ostatních o něco lepší architekturou a absencí podnikatelského baroka. Kdy už konečně tento absurdní styl stavění vyjde z módy? Opravdu nechápu, co lidi vede k tomu, zadlužit se na zbytek života k tomu, aby si koupili barák umístěný uprostřed minipozemku, který obvykle v těchto případech degraduje na čtyři nepoužitelné nudle kolem domu. Sousedi si navzájem hledí z oken do oken a do zahrad. Při snaze zpětně dobýt (díky chybě, která vznikla hned na začátku) alespoň část ztraceného soukromí, se vysadí ohavné tůje nebo postaví ještě ohavnější dvoumetrové prefabrikované zídky z betonových dílců. V kombinaci s umělým golfovým trávníkem je dokonale navozena atmosféra vsypové loučky na hřbitově. Všude se jezdí jen autem, protože často se odtud člověk pěšky nikam nedostane. Chybí jakýkoliv veřejný prostor (náves, park, rybník), často chybí i chodníky a ulice se ani nedají nazývat ulicemi, ale příjezdovými komunikacemi pro auta. Jejich názvy jako Jasmínová, Zvonková, Tulipánová, atd… jsou jen výsměchem. Většině z této skupiny lidí by mnohem lépe posloužil nějaké pěkný velký mezonetový byt s velkou terasou v blízkosti centra. O zahradu se stejně starat nechtějí, odpadlo by dojíždění úplně za vším, grilovat si mohou na terase a do přírody si mohou zajet o víkendu. Ale ne, oni musí mít barák aspoň za 5 milionů, nejspíš aby ostatním předvedli, že na to mají, pomasírovali si svoje ego, mohli si před garáž na plochu ze zámkové dlažby vystavit nejlépe černé SUV, návštěvám ukázat v obýváku obří dvoumetrovou plasmu. Tohle opravdu stojí za zadlužení se na celý život, ztrátu soukromí neustálé dojíždění? Je mi to vlastně úplně jedno, je to jejich život, jejich blbost a zaplatí za to oni. Co mě ale neskutečně štve, tak je množství zabírané půdy, totálně zdevastovaná krajina, většinou architektonicky naprosto strašné domy, které hyzdící okolí často i do velké vzdálenosti, dopravně zasekané okraje velkých měst, navýšení množství výfukových zplodin a spousty dalších faktorů, které ve výsledku otravují život úplně všem. A to jen pro to, že spousta lidí z měst zatoužila po bydlení ve vlastním domě v „přírodě“. Je to od nich velká sobeckost, zvláště když navíc po pár letech zjistí, že to vlastně vůbec není taková idyla, jak si představovali. Jenže ty baráky jen tak někdo nezbourá a už vůbec si nedokážu představit, že by se ještě někdy dokázaly stovky těch minipozemků v satelitu zcelit a znovu je využívat pro zemědělství. Kdo se do mě bude mít chuť navážet za to, co jsem napsal, doporučuji mu nejprve udělat si výlet do okolí Prahy, například Jesenice, ta opravdu stojí za to.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 14. thvari :

  Honz88: Jo a kde ten mezonetový byt v Ostravě s terasou na grilování sežene? :-D tak zainvestujte do projektu a v centru Ostravy něco takového postavte – kde není nabídka, nemůže být totiž poptávka

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. Yann :

  thvari: Honz88: Řekl bych že v Ostravě je velice slabá nabídka co se týče komfortního bydlení. Do nedávna jsem se zajímal o projekt http://www.rezidencefrantiskov.cz/ kde se cena bytu se zmíněnou terasou a pro mě přijatelných rozměrů pohybuje kolem 8-9 mil. Kč. Byl jsem trochu naivní a předpokládal , že cena bude +/- stejná jako u řadovek vedle – http://www.rezidencesvatatrojice.cz/, které se prodávají za cca 5,3 mil Kč.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Balde :

  Yann: jo tak proto radší cenu nezveřejňují :D, aby když pak půjdou s cenou dolů to smrtelník nepoznal :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Honz88 :

  thvari: Ale platí to i naopak, kde není poptávka, tam není ani nabídka. Developeři staví hlavně to, o co je zájem. A když je zájem o baráky na minipozemcích, tak proč by je nestavěl místo velkých kvalitních bytů. Ale o tom asi nemá smysl dál diskutovat, připomíná mi to něco s vejcem a slepicí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Honz88 :

  Jinak můj první příspěvek kritizoval tento jev spíš obecně, Ostrava na tom se satelitní výstavbou není tak špatně, na rozdíl třeba od Prahy. A tam je nabídka velkých bytů určitě mnohonásobně vyšší než v Ostravě a jinde, přesto tam vzniká nejvíce satelitů.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. thvari :

  Honz88: já jsem to chtěl taky napsat a pak smazal, že teda zrovna Ostrava s tímhle nějaký extra problém nemá, že to je spíš Středočeský kraj a okraje Prahy… mně se třeba v tomhle ohledu moc líbí řadovky na Slezské (ul. Keltičkova) – má to všechny výhody těchto pididomků, podobnou cenu a jako bonus bydlíte v samotném centru města, a přitom se vším klidem a zelení…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Balde :

  Yann: navíc problém je že za 8,9 mil člověk postaví barák jak kráva s pozemkem jak kráva v okoli Ovy bez problému

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. aggu :

  Balde: Nejde srovnávat RD a byty samy o sobě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Balde :

  aggu: problém je že bydlet v centru nebo okolí centra Ostravy v domě byť s terasou nemá žádnou přidanou hodnotu oproti domu

  Thumb up 1 Thumb down 4
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: To není pravda. V baráku se zahradou máš jen tu zahradu. Nebo jednu Jednotu v okolí. Bydlení v centru nabízí všechny služby v docházkové vzdálenosti. Třeba i práci…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: ale prd. anebo si v radovce platis ostrahu, udrzbare, uklizecku a zahradnika, pak dejme tomu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Nimrod :

  Rado: Kamenuju, logiku to možná nemá pro vás. Mě bohatě stačí pozemek 500 m2…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Rado :

  Nimrod: Já mám 1200 m2 a snesl bych větší :-) Mě opravdu práce na baráku a zahradě vůbec nevadí a směji se tomu, jak někteří panelákoví nutně musí odpoledne něco dělat, jen aby neseděli doma. Myslím si, že doba něco hlásá, snaží se lidem vnutit nějaký životní styl, ale je to všechno vyumělkované, nepřirozené.
  martin [msstavby.cz]: V baráku se zahradou máš jen tu zahradu??? Nevím, ale RD bývá minimálně 2-3x větší než běžný být, mít zahradu, kde mohu v klidu nechat si děti hrát, pobíhat psa atd. to je pro mě neskutečný benefit. Bydlení v centru = bydlení v bytě, a že mám všechno v docházkové vzdálenosti, to je hodně individuální. Zrovna ostravské centrum moc výhra není. A za prací se běžně dojíždí, jen málokdo má štěstí, že pracuje tzv. za rohem. A když vás prudí žena nebo přítelkyně, v bytě před ní neutečete :-)
  A obecně, opravdu vzít si hypotéku a zadlužit se za něco takového, co má vyrůst v Petřkovicích, je nesmysl. Stejně tak jako byty na Františkově, kde si pořídit byt za 8-9 mil. Kč se kravina. Ta tyto peníze máte velmi dobrý dům a ještě vám zbyde anebo supervilu.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 27. MM :

  Honz88: Osobně bych si takový dům nekoupil, ale chápu důvody proč je o něj zájem. Pokud chcete z nějakého důvodu bydlet v novostavbě, byt nebo dům, výběr v Ostravě je minimální. Je rozdíl dát za větší byt v novostavbě cca 3-4 miliony a dát za dům s pozemkem cca 3,5-4,5 milionu? Tím chci říct, že ta hranice mezi bytem a domem není tak velká a to je opravdu lepší koupit si dům v klidném místě, s dobrou dostupností, parkováním, možnosti relaxu na zahradě. Proto mají tyto domy úspěch.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Vše je to o tom, co každému individuálně vyhovuje. Byt může být větší jak RD, či naopak. Někomu prostě byt. Jinému rodinný dům. Dítě si klidně může hrát v parku, u baráku, ve vnitrobloku. Tak jak tomu vždy bylo a je.

  Jestli ostravské centrum výhra je, či ne. No sídlí tam nejvíce firem a pracují tam desetitisíce lidí. A před prudící ženou se člověk neschová nikde.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 29. jirka :

  No pěkne domky par fotek z výstavby http://bagrista2.rajce.idnes.cz/petrkovice_bydleni_v_prirode/.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Rado :

  martin [msstavby.cz]: Byt může být větší než RD, ale těch případů není tolik, obzvláště ne v Ostravě. Nevím, osobně ale vidím diametrální rozdíl mezi tím, zda si dítě hraje na zahradě nebo v parku, před panelákem nebo vnitrobloku. Třeba vědomě si nikdo na zahradu nehodí do pískoviště injkeční stříkačky a výskyt cizích osob je také minimální, resp. žádný.

  Ale asi každý ctíme a vyznáváme něco jiného, obdobnou diskuzi vedu i v práci jako zástupce jednoho ze dvou domkařů ve třicetičlenném kolektivu panelákových příznivců :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.