Bruntálský Petrin po rekonstrukci

Ve víceúčelové centrum vzdělávání a volného času se během rekonstrukce za více než 90 milionů korun změnila kulturní památka Petrin v Bruntále. V dosud čistě školní budově z roku 1926 nyní kromě základní školy působí i mateřská škola, městská knihovna nebo stanice mladých přírodovědců.

Mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek uvedl, že v přízemí vznikla nová společná centrální recepce a malá expozice, hlavně tam ale sídlí pobočka Mateřské školy Pionýrská a knihovna s čítárnou a posluchárnou. V prvním patře je Středisko volného času se zázemím pro kroužky, ke kterému patří i stanice mladých přírodovědců, jež se nachází v suterénu. Ve druhém a třetím patře je základní škola.
„Součástí projektu byla kompletní rekonstrukce vnitřních rozvodů, změna dispozic a vnitřního uspořádání v souladu s potřebami uživatelů,“ uvedl Ondrášek. Budova je nyní bezbariérová a má nový výtah. „Například do městské knihovny se tak konečně dostanou také imobilní občané, kteří tuto možnost v místě bývalého sídla knihovny v Brožíkově ulici neměli,“ uvedl Ondrášek.

petrin

celý článek: archiweb.cz
zdroj foto: mubruntal.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.