Breda & Weinstein postup prací

Komplex je vytvořen kombinací nových objektů s původními budovami pivovaru, které na sebe navazovaly v dokonalé struktuře. „Využili jsme základní kříž, který tvoří varna se spilkou a stará i nová sladovna. K němu jsme přistavěli novou část a jednotlivé dvorany tvoří ulice, zastřešené lehkou prosklenou konstrukcí,“ vysvětluje hlavní architekt Oldřich Hájek. Prosklené jsou i boky komplexu, takže prostor je dokonale otevřený a prosvětlený.

Poškozená místa historických budov pivovaru jsou v současnosti opravována původními cihlami, získanými z dříve rozebraných částí. Využity budou též původní klenuté pivovarské sklepy a komín zůstává jako architektonická dominanta.

Poslední dvorana končí u zdi obchodního domu Breda v místě jeho kopule. „Původním záměrem bylo propojení centra s Bredou do jednoho bloku, ale všechno vázne na legislativních problémech.

celý článek, zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Kubaiss :

  Oni to fakt asi stihnou do toho listopadu dodělat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. acdlcia :

  Vždyť to bude taková druhá Karolina – prosklené stropy, lávky… všechno je to stejné. Jak je možné že tady nejsou haldy protestů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  acdlcia : Tady se využije stará budova Brownfield, který by se normálně zboural. Na Karolíně se postavil paskvil na prázdné louce, která měla největší potenciál ve střední Evropě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Jiřík: No myslim si ze ten brownfield mel pro opavu jeste vetsi vyznam nez karolina pro ostravu. Uz jen proto ze v opave je to prakticky 20m od horniho namesti. Nehlede na to ze ta louka v ostrave je taky brownfield….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. acdlcia :

  Jiřík: Z těch původních budov toho opravdu moc nezůstalo a tady jsou ukázány pouze ty idyličtější fotky. Ty masy betonu co stojí na bývalých prázdných plochách tady vůbec nejsou.
  http://www.scbreda.cz/stavba/2012 – třeba na fotkách za březen, duben, květen a červen 2012 jsou tyto části dobře vidět.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.