Bauhaus i s jatkami budou k prodeji

Společnost Bauhaus během následujících pár měsíců vyprodá svůj prostor v centru Ostravy a nabídne ho, včetně chátrající památky – Ostravských jatek, k prodeji nebo pronájmu.

Když před osmnácti lety radní Moravské Ostravy a Přívozu souhlasili s prodejem dvaceti hektarů pozemků v centru města brněnské společnosti Bauhaus IMMO pro výstavbu hobbymarketu, doufali, že firma také opraví zchátralou industriální památku z konce 19. století – městská jatka. Byla to jedna z jejich podmínek, jenže se nedostala do kupní smlouvy.

Firma, která památkově chráněnou budovu dodnes neopravila, ji nyní nabízí k prodeji či pronájmu společně s objektem své prodejny, skladů i pozemků s parkovištěm. „Současná podoba prodejny již nevyhovuje aktuálním trendům prodeje v tomto segmentu trhu,“ potvrdil její plánované uzavření mluvčí firmy Tomáš Hanzlík s tím, že ukončení provozu již fakticky probíhá a podle předpokladů potrvá zhruba tři měsíce.

Aleš Pacal, český zástupce společnosti Bauhaus, který má pověření jednat za vlastníka nemovitostí, upřesnil, že asi do konce března bude firma vyprodávat zlevněné zboží, teprve pak obchod zavře. Firma má zájem prodat či pronajmout vše jako jeden celek, cenu nesdělila, ale může se pohybovat okolo 100 milionů korun. Primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD) by rád zachránil jatka, ale prodejnu kupovat odmítá.

„V příštích dnech budeme jednat se zástupci města i dalšími zájemci. Pokud se najde vážný zájemce jen o obchod a město bude chtít jen jatka, můžeme se vzájemně dohodnout. Nebráníme se žádné možnosti,“ říká Pacal.

zdroj: idnes.cz foto: aktualne.cz

Související články


Komentáře

 1. vvss1 :

  Doufám, že pan Kajnar ve svém záměru vytrvá a nebude kupovat nějaký betonový skelet od subjektu který s městem tak ukázkově vydrbal při slibu o opravě jatek. Hlavně Hnutí Ostravak by se náramně líbilo, kdyby město koupilo vše ….. Příšerné!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. johny :

  Doufám, že celá prodejna se co nejdříve poroučí k zemi. Nemá a neměla tam co dělat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. vvss1 :

  johny : přesně tak! A město by mělo napnout síly spíš směrem na záchranu Ostravice v souvislosti s blížící se dražbou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. nickyminaj :

  Mohla by tam být pěkná krytá vietnamská tržnice.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Tomas T. :

  Pokud ten bauhaus nekoupi mesto, tak bych rekl ze je velka sance ze to ti vetnamci opravdu koupi. A pak se toho nezbavime pristich 40 let. Takze dle meho at to opravdu koupi vse. A ze z toho ostravaci budou neco mit protoze vlatsni nejake pozemky? Uprimne receno pokud se to vykoupi za standardni vykupni a odhadni ceny, tak s tim nemam problem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. pavla kohnová :

  Tržnice ? Dobrý nápad. Ostrava potřebuje zastřešenou tržnici.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Záchrana cenných jatek krachuje, Ostrava si památku nemůže prohlédnout“: http://goo.gl/GuicQs

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Bauhaus versus Ostrava: na mrtvém bodě. V čem je problém?“ na denik.cz: http://goo.gl/bjmW1z

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Jatka: jednání zase na mrtvém bodě. Zato přilehlé placené parkoviště funguje“ na denik.cz: http://goo.gl/KACVUe

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin :

  http://goo.gl/D8nsRd

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. zerdě :

  mohla by tam byt knihovna, vnitrni prostor je vykuchany, mohla by se tam provest vestavba, kolem budov jatek je velky nezastaveny pozemek, kde by mohly byt sklady apod. a pritom by se mohl zbourat bauhaus

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Balde :

  zerdě: knihovna bude v DOV

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. zerdě :

  taky reseni

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „OSTRAVA: Městská jatka aneb Neslavný osud kulturní památky“ na neviditelnypes.lidovky.cz: http://goo.gl/MG3lbq

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]:Dostala mě věta, že v kuloarech se proslýchá že jatka by měli být nahrazeny vyškovou stavbou.Jako by nemohla vyrust místo prodejny Buauhasu nebo za jatkami,nebo místo byvalé sodovkárny…absolutně hnusná budova,část se před časem zřítila(indealní) nebo v prostoru bazaru na Hornopolní u křižovatky atd.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Rýša :

  Danek: Mne dostala věta, že jatka byla „prodána“ za 60000 Kč. Spíše byla darována a zase se nabízí otázka – proč, jak atd….však to z toho článku vyznívá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Danek :

  Rýša: To nemá cenu řešit, člověk by asi musel vrhnout co politik je schopen spáchat…..bohužel.Jinak na idnesu je rozhovor s primátorem Macurou….jeden s mála má inteligentní názory…je tam o baníku,veřejných zakázkách.Tak nějak tuším, že by to mohl být člověk který opravdu Ostravu posune někam výše.Cielvědomý je.Měl by být více vizionář. http://goo.gl/kx8wVN

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Iva Havlíčková: Ministerstvo potvrdilo, že objekt bývalých jatek v Ostravě je kulturní památkou. Zdroj: ČR rozhlas Ostrava, 11.3.2015“ na krasnaostrava.cz: http://goo.gl/BcMozC

  Thumb up 1 Thumb down 2
 19. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tááák a teď by měli napařit majiteli pokuty v pravdě likvidační výši. Oko za oko. A jestli ještě není takováto devastace kulturní památky trestná tak by měla být.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 20. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nejspíš mne právě ohodnotil sám majitel nebo někdo sympatizující s jeho konáním. Vystup ze stínu ať ti můžu dát taky palec.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  +zaznam: sef galerie Plato zminuje i zamer prestehovat se do jatek + bauhausu.. http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3535992

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. Martin :

  Nejnovější info: http://ostrava.idnes.cz/ostrava-se-asi-ujme-galerie-plato-a-koupi-byvaly-bauhaus-i-jatka-psp-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160407_2237669_ostrava-zpravy_sme

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. MM :

  Jestli za to město dá byť jen 1 korunu, je to hodně. Budova Bauhausu je zralá na demolici, nevím co by tam chtělo město provozovat. Do budovy zatéká, je popraskaná. Dát za toto několik desítek milionů je šílenost. To bych jen připomněl lidem, kteří nadávali jak město koupilo Bazaly. Vzhledem k tomu, že se ohledně toho angažuje Semerák, tak bych to pořádně sledoval.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. Danek :

  Tak ted na Polaru byla informace, že jatka zřejmě budou ve vlastnictví města a bude tam sídlit Galerie Plato:smlouva se dojednavá.kupní cena cca.80mil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. dolil :

  Teď doufáme, že smlouvu předložíme zastupitelům 22. června, abychom co nejdříve mohli začít s opravami bývalé prodejny, kam chceme přestěhovat Galerii Plato,“ říká primátor Ostravy Tomáš Macura.
  Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/zchatrala-jatka-v-centru-ostravy-chce-odkoupit-mesto-p04-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160609_2252242_ostrava-zpravy_woj

  Takže galerie PLATO bude v bývalé prodejně BAUHAUS.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Jiřík :

  dolil : Lidem vadí, že se do toho nasypou prachy další. Ale konečně zmizí další vřed na Ostravě po budově u krajského úřadu, kde se dneska stavěly výztuže, dále Kampus palace, který je skoro hotový a Ostravici s kterou žu se konečně taky něco děje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. thvari :

  Jiřík: Je to to nejlepší možné řešení. Chyba se udělala 25 let zpět a teď nemá cenu to nějak kutit. Kdyby i tak chtěli té galerii poskytnout prostory, stejně by do toho tekly veřejné prachy – a takhle se zabijou dvě (tři) mouchy jednou ranou, galerie bude mít prostory, opraví se cenná stavba a zmizí další smutné místo z mapy Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. rasta :

  Za mně jatka pozvednout a objekt bývalého Bauhausu zarovnat. Byl to největší omyl a lumpárna v novodobých dějinách výstavby v Ostravě. Na těchto parcelách, včetně té u jatek a po kotasu by se dalo tolik vymyslet, jen mít vůli. Jak už jsem několikrát říkal, Ostravě chybí kvalitní útvar plánování výstavby, složený z odborníků. Zároveň si ale nedokážu představit, jak ošetřit jejich nezávislost a odolnost vůči tlakům politiků a developerů.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 29. skelet :

  btw. nebyla kdysi v zadní části jatek (tj.z ulice Porážkové) umístěna prodejna s elektrospotřebiči?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. aggu :

  Tak to jsem je zvědavý, kdo bude ten hobbymarket adaptovat na galerii a jaký bude výsledek. Doufám, že to bude co nejostřejší a radikální.
  A nesmím zapomenout na obligátní – fokin Bauhaus!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Marian.L :

  skelet:
  Ano byla, dobře si ji pamatuji jako děcko, byla tam u vstupu velká CRT televize složená z 9 plochých obrazovek za asi 230 000 :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. skelet :

  ten odkaz z idnes.cz mi nefunguje. Takže mám ještě lehkou naději, že tou prodejnou je míněno ono bývalé elektro.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.