Balkóny a lodžie

Po tom co byla již většina panelových domů zateplena se začíná rozmáhat další prvek zvelebující toto bydlení. Přístavba různých zavěšených, nebo samonosných balkónů a lodžií.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. kadak :

  …a co je na tom špatně? Možná by mohl někdo dohlédnout na jednotný styl sousedících domu, ale jinak bych tu lodžii chtěl…

  Thumb up 45 Thumb down 2
 2. SpinJ :

  kadak: Souhlasím … V těch králíkárnách je každý m2 dobrý

  Thumb up 26 Thumb down 1
 3. Cyklista :

  Pokud bude zachován jednotný vzhled, nemám s tím až tak velký problém, věřím že pro spoustu obyvatel to má vysokou přidanou hodnotu, hlavně se nedostat do stavu lidové tvořivosti ….

  https://1url.cz/rMLkI

  https://1url.cz/IMLkf

  https://1url.cz/qMLkg

  atd….

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. Tonda :

  Jsem pro, jediné co mi vadí, že není dán jednotný styl ale to platí i o revitalizaci. Tři spojené vchody a jednou závěsný balkón, podruhé zasklená lodžie a na třetím zasklený balkón…

  Thumb up 14 Thumb down 0
 5. Cyril :

  Pokud to není v památkové zóně, tak proč by ne. Dělat z typových bytovek skanzen socialismu je nesmysl. Když ve středověku dostavovali Sv. Václava, tak se jich taky nikdo neptal, jestli to nenaruší ducha románskeho slohu. Barvičky jsou jedna věc a vývoj potřeb obyvatel v běhu času věc druhá. Hlavně jednotně, prosím.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 6. balde :

  kdyby jim tam udělali jednou tak velké terasy tak ty byty v tu chvíli mají uplně jinou hodnotu

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. Rado :

  Je to hnus velebnosti. O paneláku asi nikdy neřeknu, že je to krásné, ale tohle je extrém, přestože chápu, že mnoha lidem bydlení v paneláku vyhovuje. Nicméně ani zateplení, ani lodžie takový panelák neomladí. Obávám se ale, že by takovou divočinu na západ od nás nikdo nevymyslel.

  Thumb up 4 Thumb down 29
 8. Michal :

  Spíš se rozmáhá psaní o pseudoproblémech…

  Thumb up 23 Thumb down 4
 9. Adam :

  Rado: No to na západě určitě ne, tam je přece všechno úžasné a ideální. Poslední skupinka Američanů v Ostravě, se kterou jsem mluvil, se na věci jako centrální vytápění / teplovodní potrubí a ostatní u nás triviální inženýrské sítě dívala jako na úplné sci-fi. No a když jsem jim našel, jakou měrnou nosnost má taková podlaha panelové konstrukce, někteří s nich se málem počůrali údivem. Taky si klepali na čelo, jak to že u nás ve větších městech značná část třicátníků nemusí bydlet v jednom pokoji sdíleného bytu nebo domu.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 10. Tomas :

  A to, ze tyhle typy lodzii hlavne zastini obyvaci pokoj a pusobi jako sklenik, to stastni najemnici pochopi az po par tydnech ;)

  Thumb up 5 Thumb down 14
 11. PaP :

  To já spíše přemýšlím, jak jim udělají do obvodového panelu dveře na balkon.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. johny :

  Foto číslo 6 – nahradit na kvalitním cihlovém domě poměrně elegantní francouzské okno unifikovaným a prefabrikovaným betonovým krytem model pohraniční bunkr je patrně výsledkem velké angažovanosti a odhodlání odborníků a dalších předáků pokrokových sdružení vlastníků bytových jednotek na cestě k mistrné individualizaci a demonstraci jejich veliké moci…

  Thumb up 3 Thumb down 6
 13. Crazym :

  Nedělejte z toho vědu, třeba na Opavské 20-24 to výrazně vzhled vylepšilo a myslím, že i užitné vlastnosti a ceny těch bytů. Mmch, ty prostřední například ani balkón nikdy neměly.
  https://www.straub.cz/wp-content/uploads/2018/02/20171006_094956-600×394.jpg
  https://www.straub.cz/wp-content/uploads/2018/02/20171011_103309-600×394.jpg
  A výsledek si myslím není vůbec marný https://www.straub.cz/wp-content/uploads/2018/02/IMG_1961-600×394.jpg
  Ono totiž řešení vždy záleží na jednotlivých soudruzích co si o tom rozhodují :DD

  Thumb up 14 Thumb down 3
 14. riltr :

  Že to vypadá dobře? Tak to pardon,ale lehké závěsné balkony,kterém souzní s Převislou střechou a stavbu odhmotnuji nahradit typem balkonu kterém se užívací v době, kdy už při výstavbě balkonu nehrála estetika moc roli a v popředí bylo technické reseni,jak už zde někdo trefný psal alarm bunkr,to je hnus…a o implementaci tohoto prvku na dvouletky ani ne mluvě…to že to tady háji drtivý většina přispěvatelů jen ukazuje na odbornost většiny zúčastnění Chybíš, nechci se nikoho dotknout,ale pokud se považuje za milovníka architektury,tak tohle prostě nemúze skousnout…myslím, že už následující desetiletý pohled na tyto stavby změnit a da Měj a podobnými zájmy pravdu

  Thumb up 1 Thumb down 9
 15. SpinJ :

  Ty nesouhlasné komentáře budou většinou od lidí, kteří v malometrážních bytech nebydlí … Myslím, že když má někdo 2+1 bez balkónu a je mu nabídnuta tahle možnost, tak bych se divil, kdyby křičel že to je neestetické. Bude rád, že si může dát na balkón prádlo, nebo si tam zapálit cigaretu nebo co já vím co ještě. Pokud se to udělá slušně viz. příspěvek od Crazyma, tak proti tomu nemám půl slova. Tady prostě vítězí užitná vlastnost nad estetickým zážitkem.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Tak ono to asi záleží na každém domu zvlášť jak se k tomu majitelé postaví, některé ty přístavby asi budou působit jak pěst na oko ale lidé by se neměli nechat odradit akademickými kecy odborníků o souznění s plochou střechou a odhmotnění stavby, ona ta teorie a praxe je trochu rozdíl a to estetické hledisko je dost sporné, každý to máme nastavené jinak a já bych nechtěl určovat jiným co se jim má líbit :-) Jestli mi chcete říct, že tohle https://www.straub.cz/wp-content/uploads/2018/02/IMG_1961-600×394.jpg ten panelák poškodilo, tak nevím… Já ač mám rád stavby, nikdy bych neřekl, že jsem odborník, stavební průmku jsem dělal jen večerně a i když jsem strávil na stavbách dost času jsem stále jen přes štětky, třináct let jsem s nimi mával a dvaadvacet let je vozím :DD
  Mmch, nikde na fotkách tady nevidím Dvouletky i když jsem je s těmi balkony už viděl, nijak mě to neurazilo a předpokládám ani většinu zúčastněných… :DD

  Thumb up 7 Thumb down 1
 17. thvari :

  Já to vidím jako selhání systému. Pořádnou nabídku nových bytů nemáme, tak budeme experimentovat na komunistických bytovkách, přestavovat vlastně nikdy nevyhovující jádra, dolepovat balkony a zvyšovat životnost paneláků donekonečna?

  Thumb up 5 Thumb down 10
 18. Petr :

  i panélák se dá udělat lépe, když se chce http://www.gutgut.sk/PANELAK

  Thumb up 13 Thumb down 0
 19. Xavier :

  thvari: Selhání systému to není, spíš selhání realitního trhu. Ale to je realita tržního kapitalismu. Není poptávka po nových bytech, tudíž není ani jejích výraznější nabídka. Stojí-li v paneláku 3+1 byt 1,5M a v novostavbě 4,5M, nedivím se, že lidé zvolí ten panelák, mzdový medián je v našem kraji mizerný. Berlín paneláky rozebírá a nových bytovek se staví hodně. Proč? Protože si tam 3+1 v novostavbě koupíte cca za stejné prachy (cca 5-7M korun) jako u nás, zatímco mzdový medián je tam zhruba čtyřnásobný.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 20. Rado :

  SpinJ: Já si myslím, že jsem + dostal od domkařů a – od lidí bydlících v paneláku. Spíše otázka stojí, že když paneláky byly navrženy jako dočasné, tak proč je nejsme schopni v dnešní době udržovat, natož nahrazovat? Beton je sice beton, ale životnost paneláků je cca 50 let, po rekonstrukci něco málo víc. Pro mě prostě Dubina zůstane Dubinou, i když bude sebezateplenější s balkóny 5. generace :-)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 21. riltr :

  Prosím Vás kde jste přišel na tu životnost 50 let? to se po 50 letech vnitřní konstrukce, ocelová, betonová, či kombinovaná rozpadne?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. riltr :

  Crazym: osazovat cihlové domy panelovými lodžiemi je trochu moc, možná je to praktické, ale jak to vypadá??? Necítíte tam ten nesoulad na první pohled? čekám, kdy se podobné balkóny objeví třeba na černé perle, nebo na budově pošty u hlavního nádraží…
  Chápu, že dvouletky, nejsou po všech stránkách bůhví jaké terno, ale tohle je megapěst na oko…Progres v estetice po 70 letech…Sám bydlím v bytě, byť ne v panelovém a rád bych balkón, či lodžii měl, ale jednoduše jsem si koupil byt bez tohoto vybavení, ale nikdy bych nebyl pro, aby se podobná hrůza na našem domu objevila, byť by to mělo přidanou hodnotu kvality mého bydlení…

  Thumb up 2 Thumb down 10
 23. Crazym :

  riltr: No, některé i dříve, znám typy co jsme u Bytostavu museli zabezpečovat po pár sezónních tepelných šocích :DD Ale všeobecně se mluví o životnosti cca 50 – 80 let, s dobrou údržbou i 100 let. Pak asi nebude ekonomické je udržovat. A další věc je morální opotřebení ale to je strašně subjektivní :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. Crazym :

  riltr: Čekat můžete co chcete ale pokud Černou Perlu koupíte, určitě nadále bude architektonický skvost a ve Vašem vlastnictví bude jen vzkvétat :DD

  Thumb up 6 Thumb down 2
 25. Bronislav Ceh :

  Bydlim ve stejne dvouletce kousek od te z fotek a musim rict, ze balkon misto francouzskeho okna by se fakt hodil. Ovsem toto reseni s vyuzitim betonovych bocnic, ktere bylo zvoleno se absolutne nehodi a pusobi jak pest na oko. U panelaku to nrvypada az tak spatne ale u cihlove dvouletky ?? Uz kdyz to staveli, tak jsem chodil okolo a nevericne kroutil hlavou koho tohle reseni napadlo. Neumerna hmota, bocnice zastinuji svetlo a ti tam snad ted musi svitit i ve dne. Navic to je jen u bocniho vchodu. Fakt hrozny. A pritom o kus dal u stejnyhi typu domu kde byly take dodelavany balkony s pouzitim o dost subtilnejsiho reseni (jen spodni betonova deska) to je uplne jina … Vubec to nerazi, svuj ucel to splni stejne a myslim ze to bylo i levnejsi !!!

  Thumb up 7 Thumb down 1
 26. vlabra :

  Petr: Samozřejmě, že i panelák se dá takhle luxusně zrekonstruovat. Jenže, tohle můžete udělat, když koupíte celý panelák, vyhodíte všechny nájemníky, zrekonstruujete a pak za 4 násobný nájem nastěhujete nájemníky nové.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. Jiřina Rut Marciňova :

  Dobrý den mám prosbu sháním někoho kdo má zkušenosti stim co vše člověk musí udělat aby měl takový balkon. Místo francouzského. Děkuji za každou radu

  Thumb up 0 Thumb down 3
 28. Crazym :

  Jiřina Rut Marciňova: Ale no tak, co použít strejdu Googla :-) https://www.straub.cz/nove-lodzie/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Blahodárný :

  Přijde někdy doba, kdy se začnou instalovat samonosné terasy? Různě přes rohy věžáků a před celým bytem terasa. Proč nemůže být terasa aspoň dvakrát tak hluboká. Aspoň 2,4m hloubka, na stůl,lehátko,prostor. Místo kde se dá sedět ve čtyřech.. To by přineslo revoluci…nebylo by to jen věšení prádla za 150tis a dalo by se na to přemluvit většina obyvatel.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.