Autobusový terminál Město Albrechtice

Město Albrechtice plánuje nový autobusový terminál.

Staré a nevyhovující autobusové nádraží chtějí opravit v Městě Albrechticích na Bruntálsku. Z nádraží jezdí spoje například do Ostravy nebo do odlehlých částí Osoblažska. Lidé se tam ale nemají kde schovat před zimou a deštěm a často tak využívají místní prodejnu. Obec teď připravuje studii a na rekonstrukci by ráda využila i státní dotaci. Od nástupiště zrovna odjel spoj směrem na Ostravu. Lidé, kteří tady čekají na autobusy, se tísní pod přístřešky, které jsou ale otevřené, takže tady hodně fouká. Cestujícím chybí čekárna a hlavně veřejné toalety.

„Záchody tady nejsou a určitě nějaký přístřešek, protože když mží nebo je větrno, není se kam schovat. Sice je tady teď krásná zeleň, ale tohle bychom určitě uvítali,“ říká paní Jana.  Lidé, kteří tady v zimních měsících čekají na autobus, se chodí často schovat do místní prodejny. „Je to takové nedůstojné, ale je to jediné místo, kde se můžeme ohřát. Ještě můžeme do Residence na kafe, ale to už stojí penízky,“ dodává paní Ivana.

Radnice teď nechává zpracovat studii na přestavbu nádraží. „Autobusové nádraží je nevyhovující jak z hlediska dopravců, tak z hlediska komfortu pro cestující. Chybí zde stání pro velké zájezdové autobusy a lidé si stěžují, že se tam v nevlídných dnech nedá stát. Chtěli bychom to doplnit o nějaké zázemí, říká starosta Luděk Volek (Starostové a nezávislí).  Nové autobusové nádraží by v Městě Albrechticích mohlo vyrůst do dvou let.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


1 komentář

  1. aldik :

    Všude se staví společné autobusové a vlakové terminály a tady ani zmínka, že by ten busový přesunuli blíž k vlakovému nádraží? Fail..

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.