Arkády – vizualizace

Aktuální fotografie rekonstrukce arkád v centru Opavy a vizualizace budoucího stavu.

Město získalo zničené arkády ve Dvořákových sadech od biskupství a pustilo se do plánů na jejich opravu. Ta by měla vyjít na necelé tři miliony korun, hotovo by mělo být do léta. Město zde plánuje pořádat kulturní a společenské akce a vytvořit zde odpočinkovou zónu v širším centru města. První akce se zde uskuteční už v létě. Oprava byla rozsáhlejší, než se původně myslelo. Radnice se totiž rozhodla, že když už se budou arkády opravovat, pustí se i do zásadní rekonstrukce jejich střechy, veřejného osvětlení či zkulturnění okolí například instalací nové dlažby. Aby zde nedocházelo k další devastaci, bude místo pod dohledem policejní kamery. V minulosti byly arkády součástí farní zahrady komendy Řádu německých rytířů.

Aktuální stav:

Vizualizace budoucího stavu:

zdroj vizualizace+text: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.