Arkády v centru Opavy otevřeny

Ve Dvořákových sadech v centru Opavy byly 26. července slavnostně otevřeny rekonstruované arkády.

Arkády se začaly opravovat letos na jaře a práce přišly na 2,4 miliony korun. Původně magistrát kalkuloval s nižší částkou, jenže se ukázalo, že arkády jsou silně podmáčené a hrozilo jejich zřícení. Objekt se tedy musel zpevnit a objevily se i další vícepráce.

„Nejdříve jsme měli v úmyslu provést jen základní úpravy, nátěr, opravu střechy. Nicméně při realizaci jsme zjistili, že se musí provést opravy hlubší. Rekonstruovala se celá základní deska a zcela nová musela být i střecha.

Podloubí je také barevně nasvíceno. A na to, aby se sem pochybné existence nevracely, nově dohlíží kamery městské policie.

Arkády otevřely vernisáž výstavy Lucie Seifertové, autorky komiksu o Johanu Gregou Mendelovi. Světoznámý genetik je totiž s Opavou spjat, neboť ve slezské metropoli šest let studoval a je po něm pojmenováno i zdejší gymnázium.

Původní stav:

zdroj text: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Rýša :

  Super! Doufám, že tam jsou kamery a sprejeři nebudou mít šanci ničit.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Ano, je tam kamerový systém a nové nasvícení.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.