Rekonstrukci Bredy určí architektonická soutěž

Město Opava v roce 2022 hospodařilo s přebytkem téměř 200 mil. Kč. Část z těchto peněz použije město na financování architektonické soutěže.

Přerozdělení peněz z přebytku bylo schváleno na Zastupitelstvu města 20. března. Soutěž bude vyhlášena pod záštitou České komory architektů. 2,2 mil Kč jsou určeny na administraci soutěže, kterou povede společnost CCEA MOBA. Další 2,35 milionu půjdou na práci členů komise, poroty a expertů a na odměny soutěžních týmů. Časový harmonogram soutěže zatím není.

V současné době město hledá firmu na provedení výměny oken a opravu fasády v předpokládané hodnotě 31 724 160 Kč bez DPH.

zdroj foto: www.deutschefotothek.de

Související články


Komentáře

 1. Pepper :

  „Náplň Bredy určí architektonická soutěž“? Nemělo by vedení města tohle vědět, než nějakou budovu koupí? A proč o tom mají rozhodovat architekti?

  Thumb up 8 Thumb down 3
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Pepper: Stavebně architektonickou náplň. DO exteriéru moc zasahovat nepůjde.
  K tomu co bude uvnitř je vytvořena pracovní skupina.
  Včasná koupě odvrátila chátrání a další degradaci.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Josef :

  Ano páni architekti, a snad jako odborníci si vzpomenete na studium , kde jste chodili do předmětu Pohledová architektura… Snad víte co to vůbec je. Sázet vysoké stromy před historickými budovami to se snad děje jen v Opavě, v Brně či Olomouci by vás vyhodili ,,oknem“… Takže ten ,,lesopark“ před Bredou a Korunou jistě vyřešite, o Hlásce, kde jste povolili u paty této historické budovy další stromořadí se raději zmiňovat nebudu. Hlavní architekt jen pije kafe, , nebo si hlídá porušování architektury svěřeného města?

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.