Archeologický průzkum na Horním náměstí

Archeologové zkoumají historické centrum Opavy. Souvisí to s plánovanou výsadbou zeleně na Horním náměstí. Podle radnice je velmi pravděpodobné, že se podaří najít například původní sklepy nebo stěny měšťanských domů. V části Horního náměstí nedávno zmizely zchátralé pergoly, tam radnice plánuje novou zeleň. Očekávané nálezy pak město veřejně vystaví. V plánu je případně i prosklený chodník s pohledem na spodní vrstvy pod povrchem.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Nové stromy to nebudou mít jednoduché. Poloha jejich zamýšlené výsadby odpovídá původní uliční čáře na Horním náměstí, takže budou vyrůstat spíše na sutinami zasypaných základech domů než v hluboké zemině. V létě není rozpálené centrum města žádné příjemné místo k trávení času, takže stín stromů by to mohl podstatně zlepšit. Jen aby tvarování korun stromů bylo promyšlenější než u platanů podél Slezanky nebo na Ostrožné. Tam člověk s výškou nad 180 cm pod stromy nechodí, protože narážet obličejem do listí není úplně to nejpříjemnější.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Pravda, pravda.
  Nevím, kolik je v plánu vysadit stromů, ale čekal jsem o něco větší průzkum, než jeden výkop.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. Mirek :

  Vykopali a zasypali. Nezjistili nic a zbytečná práce a zbytečně vyhozené peníze.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. Zdeněk :

  Jo, architekt města Opavy bude zase řádit…můžete vysadit stromy přímo pod okny obyvatel aby za 10 let byli bez slunce( architekti dejte si již pozor, dnes je tohle již žalovatelné u soudu) Nevím jak dopadne stížnost případná žaloba na architekta( město) ohledně výsadby 2 stromů přímo!! u paty historické budovy sněmu vedle bočního vstupu kostela sv. Vojtěcha, tohle kdo povolil zavřít až zčerná nebo zaplatit. Tam to začíná vypadat fakt hustě, prasklá zeď plíseň… Nechtěl bych platit škodu.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 5. Tom :

  Zdeněk: Je fajn že existují lidi co mají rádi zeleň ve městech :D

  Thumb up 11 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.