Aktuální projekty Moravské Ostravy

Přehled chystaných projektů obvodu Moravská Ostrava zahrnuje krom jiných i stavební úpravy pasáže Vesmír, první etapu regenerace sídliště Fifejdy II, nebo čtvrtou etapu regenerace sídliště Šalamouna.

 • MŠ Poděbradova vyměněna oken (cca 3,3 mil.Kč Kč).
 • ZŠ Nádražní získá také nová okna, fasádu a střechu ve staré škole (cca 5,9 mil.Kč).
 • V MŠ Lechowiczova rekonstrukce zahrady (1,4 mil.Kč).
 • ZŠ Matiční 5 (objekt 30.dubna)  velké opravy hřiště (3,1 mil.Kč).
 • Hřiště bude opraveno také u ZŠ Zelená (1,5 mil. Kč).
 • V MŠ Blahoslavova 6 se bude opravovat plynové topení (necelý 1 mil.Kč).
 • ZŠ waldorfská, v pavilonu D, se provedou vnitřní úpravy.
 • V ZŠ Matiční 5 dojde na rekonstrukci sociálních zařízení (270 tis. Kč).
 • Nové dětské hřiště s hracími prvky u areálu TJ Hlubina (2, 3 mil. Kč).

V červenci bude obvod rekonstruovat chodníky v ulici Chelčického (1 mil. Kč) a pravostranný chodník od ul. Nádražní po ul. Tyršova (1 mil. Kč). V srpnu dojde na opravu chodníku v ulici Matiční – II. etapa (2 mil.Kč) a chodníku v ulici Bankovní, Msgre Šrámka a Čs. Legií (6 mil. Kč).

Bude zahájena 1. etapa regenerace sídliště Fifejdy II.
Území se nachází v zastavěné části sídliště Fifejdy mezi ulicemi Ahepjukova a Novinářská. V rámci akce bude provedena rekonstrukce a výstavba chodníků, cyklostezky, modernizace zastávky MHD na ulici Novinářské, rekonstrukce hřiště pro nejmenší děti před cukrárnou. Řešené veřejné prostranství bude doplněno o dětské herní prvky a městský mobiliář,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka, pod kterého investiční akce spadají. Součástí této investice je i úprava veřejného osvětlení a sadové úpravy (14,3 mil. Kč).

V přípravě je rovněž regenerace sídliště Šalamouna – 4A etapa.
Předmětem je regenerace a modernizace části panelového sídliště, tj. rekonstrukce části ulice Na Široké a Petra Křičky od ulice Zelené, včetně nástupního prostoru u Polyfunkčního domu a včetně přilehlých parkovacích stání a chodníků. Úpravy se týkají rekonstrukce místních komunikací včetně odvodnění a ochrany stávajících inženýrských sítí, okolních travnatých ploch a vzrostlé zeleně, součástí stavby je úprava veřejného osvětlení (16,4 mil. Kč).

V létě se stavebních úprav dočká také pasáž Vesmír (5,8 mil. Kč), zastávka MHD Sokolská třída (270 tis. Kč), v ulici Chelčického 8 se vymění okna a vstupní dveře (5,7 mil. Kč). „Díky naší aktivitě ve formě investice do služebny městské policie na ulici Nádražní 168 nedojde k jejímu zrušení. Náklady na její přestavbu budou činit zhruba 1,8 mil.Kč,“ doplnil místostarosta Dalibor Mouka.  Obvod nechá opravit i bytové dům v ulici Dobrovského 6. (3,2 mil.Kč).

celý článek: moap.cz
foto: FB Ostravaci.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  „V létě se stavebních úprav dočká také pasáž Vesmír (5,8 mil. Kč)“. Mohl by to někdo rozvést? Co jsem se dočetl, tak se jedná o stavební úpravu typu „na noc vám to tady zavřeme a obcházejte si to kde chcete“ :-/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. mm :

  Pěkné úpravy, mě by spíše potěšila zpráva, že se konečně začne něco dít s bývalým hotelem Palac, s Ostravici a s rekonstrukci ul. Nádražní, která vypadá dosti omšele – tím myslím, veřejné osvětlení, chodníky, cesty, atd. Také stav proluk je neměnný a ul. Českobratrská je to samé v bleděmodrém. Takže tyto zprávy by mě určitě potěšily více, ale i těmto zprávám zveřejněným výše nelze upřít potěšení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  mm: Hotel Palace má schválenou dotaci, mělo by se začít opravovat na podzim. Zjistím více.
  Rekonstrukce ulice Nádražní se připravuje projektově.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Balde :

  ja jsem rád za rekonstrukci Pasáže, je to krásný protor, který potřebuje vrátí lesk, chodi tam spousty lidi, je tam kavarna, ten svetlik staci vyčistit at tam muze vice svetla, nejaka kamerka aby to tam lidi vn noci nenicili a bude to opet krásné místo, vic takových míst

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: i kdyby, tak tech 200m, kdyz nahodou opravdu musis zrovna od zastavky k vesmiru, snad zvladnes, ne? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Některé pasáže se přímo na Vaclávském také přes noc zavírají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Výměna oken a vstupních dveří na Chelčického 8 za 5,7 mil. Kč je pěkná zhovadilost. Je to sice rohový dům, má více oken než ten náš naproti a má i spoustu výloh ale i tak. Jde vidět, že z cizího krev neteče… :-)
  Též jsem nepochopil co je špatně na chodníku v Chelčického ulici ale třeba se mýlím a málo se dívám pod nohy když tam chodím.
  Další věc co mě udivuje je hřiště u školy na 30 dubna, není to tak dávno co ho vybudovali a už opravy za 3,1 mil. Kč?
  To mě opět utvrzuje v tom, že stát, potažmo město je špatný hospodář, místo aby se těch dvou vchodů zbavili a nechali lidi se starat o svůj majetek, tak si nechávají velké byty v centru které nejsou schopni pronajmout protože ti bohatí tam nepůjdou a ti chudší pro které by obecní byty měly být v podstatě formou sociální podpory ze strany města na ty jejich „komerční“ nájmy nemají. Takže výsledek je dlouhodobě prázdné byty a vyhozené peníze které vytáhnou z nás všech… :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: no občas je to s tím zvládáním tak tak ;) Je to přece nejkratší spojnice ze Zahradní ulice na tramvajovou zastávku.Pokud je to pravda co se psal J.N. na ostravablogu, je to imho prasárna, stejná jako uzavírání lávky ke Karolině. Než by tam udělali pořádek a ohlídali si to, raději to zavřou pro všechny…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Michal :

  Dva roky zničená pamětní deska v Zeyerově ul. nikoho nepálí. Zcela zničená dlažba o kousek dál taky není priorita a koukám, že dokonce nikoho nevzrušují ani nefunkční hodiny na věži radnice. Hlavně, že bude opraveno parkoviště na Gen. Píky a přibude 20 parkovacích míst!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: nikdy se nezavdecis vsem, myslim, ze lide bydlici na Gen. Piky by ti zas urcite barvite vylicili jejich vztah k hodinam a pametni desce.. Jinak parkovani na fifejdach je tristni, ale dokud to neni jak v bulharsku, kde se na sidlisti parkuje tam, kde je volne misto (a travnik pod stromem JE volne misto..), tak porad vim, ze muze byt hure..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  martin [msstavby.cz]: Díky moc

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. marian :

  trochu mimo: http://reality.aktualne.centrum.cz/fotogalerie/2013/06/30/jak-ozivit-mesto-aby-se-v-nem-dobre-zilo/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. marian :

  trochu mimo, ale co už – inspirace z evropy: http://reality.aktualne.centrum.cz/fotogalerie/2013/06/30/jak-ozivit-mesto-aby-se-v-nem-dobre-zilo/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  marian: Zajímavé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  NOVINKY z „mrtvého centra“ . Přímo na Masarykově náměstí vznikla galerie Lauby ( více zde http://www.krasnaostrava.cz/v-ostrave-vznikla-nova-galerie-lauby/ ). Vedle Staré radnice, také na Masarykově náměstí, je otevřená nová restaurace ( přesněji nevím o co jde, viděl jsem to z dálky ). Na ulici Chelčického se bude otevírat nový obchod s výhradně českými potravinami. A na rohu ulic Poděbradova / Hollarova se otevřel nový obchod se zdravotnickým zbožím. To jsem včera prošel jen pár ulic.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Summerboy :

  martin [msstavby.cz]: Galerie je super, musím tam zajít. Vedle staré radnice není restaurace, nýbrž kavárna Polo Café, která je zařízena ve stylu moderního bytu. Takový contrapunctus k Danielovi – ale nevím, ještě jsem tam nebyl, je to tam pár dní. Na Chelčického se to bude otevírat kde? Na místě těch bývalých potravin u Baníku? Je to zajímavý nápad a moc se mi líbí, snad se to tam ujme!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: Aha, tak kavárna díky za opravu ! Ano, místo těch potravin.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Polo Cafe na Masarykáčí má i FB stránky více zde https://www.facebook.com/polocaffe

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.