Aktuálně o Auparku v Karviné

Po více než čtyřech letech příprav a změn v projektu se pravděpodobně už příští rok začne se stavbou obchodně-zábavního centra Aupark

Velký moderní nákupní komplex má vyrůst na dvouhektarovém pozemku, kde je dnes parkoviště pod obchodním domem Prior. Mělo by mít dvě etáže s obchody a v podzemí dvoupodlažní parkoviště. Začít stavět chce investor ( developerská skupina HB Reavis Group. ) v druhé polovině příštího roku.

„Momentálně probíhá územní řízení. Vydání územního rozhodnutí očekáváme na přelomu roku. Jakmile ho budeme mít, pustíme se do práce na získání stavebního povolení,“ přiblížil stav administrativní přípravy projektu Ladislav Pavlík, marketingový manažer společnosti HB Reavis Group.

Předpokládané náklady jsou mezi 600-700 miliony korun. Podle Pavlíka by mohla stavba začít ve druhé polovině roku 2013. „V tomto termínu budeme nejprve provádět přeložky inženýrských sítí a demoliční práce,“ řekl Pavlík. Podle něj by karvinský Aupark mohl být otevřen na jaře 2015. Už dnes prý probíhají jednání s nájemci obchodních jednotek.

Projekt má několikaleté zpoždění. Podle předpokladů z jara roku 2008 měl být Aupark otevřen už v letošním roce. Za zdržení může mimo jiné skutečnost, že projektanti museli přepracovat projekt poté, co se zjistilo, že investor nemůže pokácet dub, který stojí na parkovišti u OD Prior. Je to totiž zdravý, památný strom. Součástí původního projektu byla i stavba polyfunkčního domu s několika stovkami bytů, který má vyrůst na prostranství podél třídy 17. listopadu v místě současných autobusových zastávek mezi pobočkou VZP a OD Prior. Ten je však podle Pavlíka dočasně odložen. „V současné fázi je to především o stavbě obchodního komplexu. Byty jsou otázkou budoucnosti,“ řekl Ladislav Pavlík.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Opava a Ostrava už své megalomaské obchodáky mají. Ted ještě vylidnit centrum Karviné a Frýdku Místku. :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No myslim ze v Karvine to ani moc potreba neni, protoze to uz vylidneno davno je.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  Tomas T. : Karviná je hodně specifická. Žije tam strašně moc lidí na malém místě a všude to je blízko! A i přesto je vylidněná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Jsem si nevšiml, že by centrum Ostravy bylo vylidněné…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  martin [msstavby.cz] : Jasně, že není ale když příjde večer a noc tak je. I když to už začíná být problém i Brna.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aldik :

  Jiřík:
  Tak nejsme Praha, aby v centru bylo celý den a noc, jako na Václaváku.. v centru jiných měst lidi spíš jsou hlavně proto, že musí (škola, práce, přestupní bod jinam) A Stodolní je pořád centrum a je tam živo i v noci :-D

  Proč se ve svém volném čase trajdat po centru města, když vše ostatní mám blíž domovu. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mm :

  Jiřík: A jak Brna, je možno to trochu rozvést. Velice by mě to potěšilo……

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: No já nevím, ale když začíná šichta ráno v 6. V kancelářích většinou v 7 max. 8. Tak nevím proč bych ještě měl do noci trajdat po centru ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.