Accor znovu otevře Mövenpick hotel

Accor posiluje a rozšiřuje své portfolio hotelů v České republice a střední Evropě. Přední světová skupina v oblasti hotelnictví podepsala franšízovou smlouvu se společností Fardela Solutions s.r.o na provoz hotelu Mövenpick v České republice. Hotelový projekt této renomované prémiové švýcarské značky se otevře v Čeladné, v Moravskoslezském kraji v České republice. Nový hotel přivítá první hosty v roce 2026.

Díky dohodě podepsané mezi společností Accor a Fardela Solutions s.r.o. (člen skupiny ELDUNAR GROUP SE) vstoupí prémiová značka Mövenpick znovu na český hotelový trh, což je pro místní průmysl velkým milníkem. Již existující Hotel Na Rozcestí v Čeladné, projde rozšířením o nově vybudované pokoje a rezidence. Mövenpick Čeladná Hotel & Apartments s 60 pokoji se nachází v samém srdci Beskyd. Klientům, kteří hledají nadstandardní úroveň zážitků a služeb poskytne dokonalou dovolenou. Po hotelu ibis Styles Rožnov pod Radhoštěm se jedná o další hotel značky Accor, který spolupracuje se společností ELDUNAR GROUP, SE. Otevření nového hotelu je naplánováno na červen 2026.

Mövenpick Čeladná Hotel & Apartments nabídne 60 pohodlných, elegantních a moderních pokojů a apartmánů. Hosté budou moci využít služeb restaurace s celodenním provozem a 80 místy k sezení nebo venkovní terasu s posezením a dětským hřištěm. K dispozici bude také wellness a fitness centrum, stejně jako zasedací místnost až pro 70 osob – ideální pro korporátní klientelu.

zdroj + celý článek: ceskenoviny.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  ze by se na Celadne, po dlouhe dobe postavilo neco co ma nejakou architektonickou uroven?

  Thumb up 5 Thumb down 3
 2. aldik :

  Rejpnu si, zase novostavba, ale že by se našel investor pro chátrající Hotel Petr Bezruč pod Lysou, nebo Hotel Srdce Beskyd (na Čeladné), to bohužel ne. Mělo by být levnější opravit a znovu využít stávající objekt, než stavět na zelené louce.

  Thumb up 12 Thumb down 7
 3. alex :

  Možná se nacházejí a v budoucnu se najdou lidé, kteří skutečně touží po tom odcestovat do podhůří Beskyd a trávit svůj čas v podobné stavbě.
  Pak snad jednou dá pámbu a stavba a provoz takového zařízení bude zatížena takovými poplatky do veřejného rozpočtu, aby z něj mohla veřejná správa prosazovat užitečná řešení ve veřejném zájmu, která by stála v protikladu vůči těmhletěm projevům zbytnělého individualizmu, arogance, nevkusu a – upřímně řečeno – prachobyčejné lidské blbosti.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 4. rasta :

  aldik: a co si takhle přečíst text? Již existující Hotel Na Rozcestí v Čeladné, projde rozšířením o nově vybudované pokoje a rezidence.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 5. davidb :

  aldik:
  Tak když se nikdo nemůže najít, tak do toho jděte vy, když tvrdíte, že je to levnější.
  Ty hotely jsou ze 70. nebo 80. let – v současnosti jsou úplně jiné standardy.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 6. alex :

  davidb:
  Musí snad ten, kdo má negativní názor na stav veřejného prostoru, jít a dělat to jinak, jinak nemá právo jej vyjádřit?
  Co je to za divnou aroganci?
  Na téma hotelů v podhůří Beskyd jste neřekl nic nového, o stavu své mysli možná víc, než byste si přál.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. davidb :

  alex:
  Samozřejmě že může. Já mu jeho názor neberu.

  Ale nesouhlasím s jeho názorem, že oprava je levnější než výstavba nového.
  Hotel PB se nabízí k prodeji za 130.000.000 Kč! https://www.sreality.cz/detail/prodej/komercni/ubytovani/malenovice-malenovice-/4159513676 K tomu připočítat buď rekonstrukci nebo demolici a výstavbu.

  S výstavbou nového hotelu na Čeladné nemám problém, svoji klientelu si rozhodně najde. Jen obrázek ukazuje odpočinkový předprostor před hotelem, který je přímo vedle dost vytížené hlavní komunikace!

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Petr S. :

  Skvělé obohacení turistické infrastruktury v Beskydech, vzniknou nové pracovní příležitosti.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. aldik :

  davidb: já neříkám že to levnější je, ale že by to MĚLO BÝT levnější abychom využívali opuštěné stavby a nestavěli jen na zelené louce pořád. je třeba taky po sobě uklízet ten čurbes, což se týká o prázdných domů. Třeba na to investor může dostat nějakou dotaci když využije starý dům. A jo, standardy jsou jiné, ale neříkejte že by moderní hotel 21.století nešel udělat ve starší budově.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hans :

  aldik: Mám podobné postřehy, minulý víkend jsem po dlouhé době navštívil Horní Bečvu a byl jsem v šoku kolik prázdných, nevyužívaných nebo pomalu chátrajících starších hotelů a areálů tam je. Přemýšlel jsem o tom, jak se budou tyhle budovy a často i velká území okolo transformovat. Žádnou velkou vlnu zájmu o dovolenou v Horní Bečvě neočekávám, tak by možná nebylo od věci kdyby se vlastníci sešli např. s krajem a zkusili tu situaci řešit komplexněji… Pořád se např. mluví o tom, že bude potřeba mnoho ubytování pro seniory, třeba by bylo možné se podívat tímto směrem… Nemůžu dělat žádné významné soudy, protože nejsem vlastník, ale děsí mě představa, že za pár let bude z každého druhého hotelu v Beskydech troska.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 11. Vítek :

  Hans: u těch prázdných chátrajících objektu nevíme, jaké jsou právní a ekonomické problémy. Kolik za ně bylo zaplaceno a jakou představu o ceně mají vlastníci. Kapitálu je dostatek, ale každý musí hledět na návratnost! Zjevně se nepotkáte nabídka s poptávkou. Mnohdy se asi jednalo o majetek odborů, který byl podivně privatizovat.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. davidb :

  Hans: aldik:
  Naprostá většina těch hotelů a areálů byla postavena fabrikami pro ROH rekreace.
  Jen NHčko jich mělo desítky po celé republice https://www.novahut.cz/images/70_let_NH_intranet.pdf
  To že jich tolik nemůže fungovat bez dotování podniky je ekonomický fakt. Jak jsem psal, tak Bezruč se prodává za 130 mil. Kč!
  Za kolik se můžou prodávat ty na H. Bečvě je otázka, ale kdo by to koupil a investoval do toho další desítky milionů, prakticky bez návratnosti.

  Normy na domov pro seniory jsou nyní úplně někde jinde, aby se tyto objekty, většinou bariérové, na to mohly využít.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.