6 let webu msstavby.cz

Dnes náš web otevírá šestý rok fungování. Stejně jako dítěti v šestém roce života začíná školní docházka, i MSStavby se jemně transformují..

Každý rok sepisujeme krátkou bilanci, ani tentokrát tomu nebude jinak. Uplynulý rok byl pro mně ve znamení dvou věcí. Tou první je určitý „coming out“. Dostáváme se do klasických médií, která začínají MSStavby rsp. Martina vnímat jako relevantní zdroj názorů na některé projekty. Dostali jsme se tak do Deníku, MF Dnes i České televize. MSStavby jsme osobně prezentovali na dvou akcích – Ostrava positive a HUB mashup. Dostali jsme pozitivní zpětnou vazbu například i z České komory architektů.

Druhá ze signifikantních věcí roku 2015 je zařazení rubriky OVASTORY. V komentářích jsme zaznamenali pár postesků, že přestáváme být objektivní, ale tato rubruka je autorským Martinovým komentářem k věcem, které se mu v Ostravě nelíbí. Kritizoval tak absenci regulace barevnosti fasád, zvláštní procesy schvalování projektů na MOaP, eskalující causu okolo rozšíření Vědecko-technologického parku na oblast Myslivna i rekonstrukci ulice Nádražní, která nedopadla zrovna reprezentativně.

Tato rubrika je ze své podstaty kritická, proto bude jistě subjektivní a navíc vždy bude vyvolávat více emocí, než naše klasické informační články o tom, jak aktuálně vypadá nějaká stavba.. Jsme moc rádi, že případnou polemiku, ale i souznění s Martinovými názory ventilujete v komentářích – už se stalo, že tak bylo pár bodů z článku osvětleno. Ne vždy je věc taková, jak se jeví na první a někdy i druhý pohled.. Příkladem může být stojan-nestojan kol na ulici Nádražní.

Takto vnímám já hlavní posun oproti předchozím letem. Uvidíme, co nám přinese rok další.

Následuje obligátní shrnutí návštěvnosti, aneb to, co je hlavním hnacím motorem toho, se věci denně, i přes nedostatek času, věnovat.

Počet článků se od našeho pětiletého výročí navýšil o 800 na celkový počet 4.000. Komentáře čtenářů nabobtnaly na číslo 24.000. Za poslední rok si 300.000 lidí prohlédlo 3.400.000 stran a nejnavštěvovanější článek vidělo téměř 20.000 čtenářů (Nové podniky v centru Ostravy).

Naše průměrná měsíční návštěvnost se pohybuje okolo 2000 návštěv denně – ostatně aktuální statistiku najdou přihlášení čtenáři na konci stránky „O NÁS“.

Děkujeme tedy i tento rok všem čtenářům a fanouškům, děkujeme architektům, že jsou vstřícní k tomu, že zveřejňujeme jejich práce – i když jsou naši čtenáři mnohdy v komentářích prudce nemilosrdní.

Velmi děkujeme hostingu infocity.cz za to, že spolu s námi bojuje o bezchybnou funkčnost webu.

A v neposlední řadě pevně doufáme, že ten náš nově vzniklý „kritický koutek“ povede k pozitivním výsledkům a nebude brán jen jako principiální brblání do větru.

Ještě jednou děkujeme za přízeň a prosíme všechny, kteří jsou ochotni posílat materiály ke zveřejnění, ať tak učiní – možno přímo mailem na redakce@msstavby.cz, přes kontaktní formulář (nahoře v menu), anebo i přes naši Facebook stránku Stavby v Moravskoslezském kraji.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Radim :

  Gratuluju, pánové! Msstavby.cz navštěvuju skoro denně. Díky za skvělou práci, kterou děláte nejen pro ty, kteří se zajímají o to, co se v Ostravě a Moravskoslezském kraji děje.

  Thumb up 28 Thumb down 0
 2. Lip :

  Já taky připojuji gratulaci a doufám, že vytrváte i nadále!! Hodně zdaru!!!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Thunderbird :

  Gratuluji a přeji vše nejlepší v roce 6 !!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. jiří :

  také gratulují k 6 let provozu hodně nových staveb a at vydržíte hodně dlouho.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. koudy :

  Gratuluju! Články OVASTORY jsou super! Provokujou! Snad někoho i probudí! Jen tak dál!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. thvari :

  No já mám na „subjektivitu“ opačný pohled než zdejší kritika a většina společnosti. Dnešní důraz na objektivitu mi přijde naprosto stupidní – to máme žít ve světě, kde média a ani nikdo jiný nebude poskytovat kritickou zpětnou vazbu, ale jen suše informovat, co se stalo? Takže díky za ten „investigativismus“! Je to výborné koření pro už tak povedený web.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. Jan :

  Velká gratulace pánové.To co děláte má velký smysl a jsem vaším fanouškem.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Gratuluji a přeji vše nejlepší do dalších 6 let!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Ričí :

  I když už dlouho v Ostravě nežiju, mám MS stavby v top sites. Každé ráno při kávě rád nakouknu, co je v mém rodném městě nového. Děkuju.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Summerboy :

  Ja jsem taky na druhem konci sveta, ale tento web je mym nejoblibenejsim a nejnavstevovanejsim. Hltam vsechny clanky a velmi dekuji za kazdodenni davku emoci :-) a hlavne velmi cennych informaci! Drzim moc palce a preji pevne nervy v dalsim fungovani!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Rýša :

  Veselé a pohodové Vánoce a hodně úspěchů a štěstí v roce 2016 přeje Martinovi a Hynkovi Rýša. A Ostravě přeji v novém roce hodně krásných staveb :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: a Kubovi (acdlcia) ;)
  Dekujem! A zdravime pana M., ktery ani na Stedry den nevychazi ze cviku a hned ti napalil minusko. :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Rýša :

  Hynek [msstavby.cz]: Jejda, zapomněl jsem připsat acdlciu, snad mne omluví, že jsem nevěděl, že je to Kuba :-). Takže ten mínus jsem dostal právem.:-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Rýša :

  Vše nejlepší k dnešnímu svátku!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: diky ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  technicka: v utery jsme meli dopoledne vypadek dik databazi a ted jsem si vsiml, ze nam zmizely palce, takze jsem je zase nahodil zpet, tak jen aby nas nekdo neobvinoval z nejake manipulace. bohuzel teda palce od utery do ted jsou fuc. za to se omlouvam, driv jsem si toho nevsiml

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.