Železniční zastávka Třince centrum

V roce 2013 otevřená železniční zastávka v centru Třince se bude rozšiřovat.

Tato rozsáhlá oprava bude mít za výsledek rozšíření prostor čekárny a vybudování nových výdejen jízdenek. Přestavba potrvá do 23. října a vyžádá si dočasné omezení provozu pokladen, čekárny i toalet.

„Železniční zastávka Třinec centrum je každodenně hojně využívána a současná malá čekárna nedostačuje potřebám cestujících, proto chceme společnými silami s Českými drahami lidem čekání na vlak zpříjemnit. Než budou nové prostory hotovy, vyžádají si stavební práce po dobu rekonstrukce určité nepohodlí, proto prosíme cestující o pochopení a trpělivost,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská. „Po rekonstrukci se bude do čekárny vcházet novým vstupem, který bude více vyhovovat imobilním občanům či cestujícím s kočárky. Pohodlnou čekárnu doplní nová místa k sezení a k dispozici budou i komfortnější odbavovací okénka. Veškeré tyto úpravy přispějí nejen ke zlepšení pracovních podmínek pro personál, ale hlavně dojde ke zkvalitnění zázemí pro cestující,“ řekla mluvčí Šárka Szlaurová.

České dráhy upozorňují, že v souvislosti s průběhem stavebních prací dojde k omezení provozu pokladen a stávající čekárny. V případě nutnosti mohou být pokladny na zastávce Třinec centrum zcela uzavřeny. Jízdenky bude možné zakoupit přímo ve vlaku.

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Moon :

  Myslím, že to je fajn. Jen nechápu tu neochotu cokoli dělat v Ostravě. Kromě Svinova zvládli za X let realizovat jen základní údržbu a dnes máme v Ostravě na železnici devadesátkové muzeum. Škoda, že si počkáme ještě do roku 2025. :-(

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. talage :

  Moc nerozumím tomu, co s tím mají společného ČD, neměla by to realizovat spíše SŽDC?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Rado :

  Myšlenku a nápad aby jeden pohledal. Jak přes kopírák :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Pivoda :

  Nebohá SŽDC musí dodělat, co bylo jasně třeba už v době výstavby. Holt – chodí jim tam lidi, kdo by se toho nadál.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 5. S200 :

  Škoda vyhozených peněz za modernizaci nádražní budovy stanice Třinec na totální periferii. I ta zastávka vznikla víceméně přes odpor města.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. thvari :

  S200: A co se podle vás mělo udělat? Nechat to tak odporné, jak to bylo? Přemístit do centra a nestavět novou zastávku? Původní zastávka tam byla, vždycky na to vzpomíná babička, která odtamtud jezdila na konci 50. let do školy, než to přesunuli k železárnám, aby dělníci mohli přímo do práce.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aldik :

  A může mi někdo vysvětlit, proč se modernizovala staniční budova v Třinci? Zbytečně vyhozené peníze. Já tam byl jen chvilku po otevření, ale vsadím se, že ty obchodní prostory po opravě nebudou obsazené, lidí tam ted už musí vystupovat minimum a hlavně akorát zaměstnanci železáren. Upřímně, Vítkovické nádraží je taky zbytečné modernizovat ve stávající, naddimenzované podobě. Zbourat, postavit, novou, menší a úspornější budovu a zastřešení nástupišť alá Mošnov. :)

  Thumb up 0 Thumb down 5
 8. Tomas T. :

  aldik: Myslite ten mošnov do ktereho zateka i při menších deštích?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aldik :

  Tomas T.: Což neznamená, že to nelze udělat lépe, ale takové celozastřešení není špatné, pojme to víc cestujících a můžou čekat přímo na nástupišti a ne ve zbytečně velké hale

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. S200 :

  thvari: Modernizace nádražní budovy se měla udělat adekvátní k významu této stanice. Je na hlavu postavené, pokud se pro hrstku cestujících postaví mega budova a pro násobně více cestujících přístřešek.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.