Zdravotní pojišťovna přistavuje ve Slezské Ostravě

Na Hladnovském kopci ve Slezské Ostravě roste další stavba. Jde o nové administrativní centrum, které tam staví Revírní bratrská pokladna. S vedlejší budovou, kde tato zdravotní pojišťovna už déle než sedmnáct let sídlí, bude propojena krčkem.“Počet našich klientů postupně narostl z padesáti tisíc na současných více než čtyři sta tisíc. A to si vyžaduje větší rozsah kancelářských prostor. V těch současných se už trochu tísníme. Navíc chceme centralizovat řízení pojišťovny, a tak jsme prodali budovu v Karviné a opustíme i další budovu v Kopřivnici a přesuneme zaměstnance na ředitelství v Ostravě,“ vysvětlil tiskový mluvčí Revírní bratrské pokladny Jan Vomlela.V Karviné a Kopřivnici funguje odbor registru a oddělení výběru a kontroly pojistného. Do nové budovy na Michálkovické ulici by se měli přestěhovat v roce 2012, kdy by měla být podle plánu dokončena. Mimo ředitelství tak bude mít pojišťovna jen expozitury a jednatelství, které slouží jako kontaktní místa pro klienty a kterých má po republice více než čtyřicet.

Budova bude čtyřpatrová

Revírní bratrská pokladna sídlí v budově na Michálkovické ulici od roku 1993. Předtím budova patřila k přilehlému Dolu Petr Bezruč, kde byla v roce 1992 ukončena těžba. „Nejdříve jsme měli jen malou část budovy. Všechny prostory jsme postupně přebrali a zrekonstruovali,“ popsal Vomlela.V současné době stavaři pracují na základech nové budovy, odstraňují navážku až na pevný podklad. V podzemním patře budovy by měla být zařízení související s technickou správou pojišťovny. Nová budova bude přibližně stejně vysoká jako ta stávající, která má čtyři nadzemní patra.Stavebním ruchem ožilo i další místo Hladnovského kopce. U křižovatky ulic Michálkovické a Hladnovské se zase začal dostavovat areál Ostravské univerzity, kam docházejí studenti přírodovědecké fakulty. Nová budova, takzvaná Chittussiho II, bude hotova v průběhu roku 2011 a bude propojena se stávajícími objekty, které v hladnovském areálu stojí.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.