Začala revitalizace Komenského sadů

„Staveniště bylo předáno 25. dubna. Z důvodů pietních akcí konaných u památníku Rudé armády ale nemohly být práce zahájeny dříve než 1. května. Zhotovitel provedl vytyčení všech inženýrských sítí a byla zajištěna veškerá povolení nezbytná pro zahájení stavby,“ přiblížila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

„Revitalizace Komenského sadů v této fázi znamená opravu všech chodníků a také prostoru za radnicí a kolem památníku Komenského, který by měl být zvýrazněný. Spolu s tím by mělo být opraveno veřejné osvětlení a doplněny lavičky. Počítá se i s drobnou výsadbou zeleně,“ přiblížil architekt Radim Václavík, který stojí za podobou projektu.

Součástí revitalizace je i modernizace městského mobiliáře, tedy umístění 121 nových laviček a renovace 76 laviček současných. Dále pak umístění padesáti nových odpadkových košů a 14 nových košů na psí exkrementy. Opraveno má být i oplocení podél ulice Sadové v délce zhruba dvě stě padesát metrů.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Byl jsem se tam podívat a jestli jsem to pochopil, tak z Českobratrské (mosty) povede cesta přímo k zadní části radnice a parku. K čemu? Bude tam mít magistrát nové parkoviště? Jinak jsem rád, že se něco děje, protože park opravdu chátrá. Za sebe bych byl rád kdyby opravili podjezd pod již zmíněným moste a přidali do něj osvětlení. Potom jedna záležitost odkoukána z Turecka. V parku vybudovat několik grilů a míst na grilování, stoly a posezení. Spousta rodin takhle vyráží do parků grilovat :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  MM: Možná už tam bude začínat promenáda http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2011/07/acb17251c5_77949654_o2.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. MM :

  martin [msstavby.cz]: Dávalo by to smysl, kdyby na mostech byl chodník, ale není. Navíc je to hodně široké. Uvidíme, ale jestli přivedou dopravu za radnici, není to dobrý nápad. Auta tam nemají co dělat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  MM: vsak na tom nahledu od martina mas napsane, ze je to cyklostezka.. je to kvuli toho, aby se tak nemichali pesi, kteri jdou po chodniku, s cyklistama

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Hmm, nechám se překvapit :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  Máte tak trochu pravdu všichni. V jednom prostoru se totiž realizuje více projektů – ten nájezd je součástí akce „rozšíření obslužnosti Magistrátu“, zkráceně řečeno, vybudování nových parkovacích míst, což je dle mého názoru jen fajn, protože, když jedete na MMO něco vyřizovat tak není kde zaparkovat. Ulice Sadová z druhé strany je totálně zacpaná.
  Co se týče promenády v rámci Revitalizace Kom. sadů (samotné práce se zatím odehrávají spíše v zadní části, vytýčování, zaměřování sítí apod.), tak ta bude navazovat na cyklostezku, která povede od lávky (za radnicí směrem na Kamenec) právě podél nábřežní zdi (zde i pod mostem Pionýrů, takže na úpravy tohoto prostranství také dojde) až k hradní lávce. Navíc již bylo předáno staveniště a zahájeny práce na Visutých galeriích před Krajským soudem, takže do roka tato část města získá na velké atraktivitě. Takže tak nějak!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Sanju :

  Ad Nimrod: Takže opět ostravská modla – auta, auta, auta…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Sanju: Presne tak. Na jednu stranu chteji budovat terminaly a aby lide nechali auto na okraj mesta a jeli MHD. A na druhou stranu buduji nova parkoviste primo v centru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  No nevím jak modla, ale k dopravní obslužnosti každé občanské vybavenosti parkoviště patří. v tom baráku pracuje přes 800 lidí – zkuste si spočítat kolik parkovacích míst je zapotřebí a kolik je k dispozici. A teď nemyslím na úředníky, ti ať si klidně jezdí MHD, ale spíše na nás občany, a třeba i z menších obcí, které spadají do správného obvodu. Prostě musí někde zaparkovat. Ale počkejme si, nemyslím si, že to bude mít nějaký velký zásah do parku…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: a tech 200 mist v podzemnich garazich je zaplnenych?

  obecne ale nerozumim, ja teda uplne nevim, kde ten najezd budujou, ale dyt jak jsou ty 3 vily u mostu pionyru, tak tam je normalni vjezd, kterym se clovek dostane, ne? to se musi budovat takova autodraha?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Nimrod :

  Nevím s tímto projektem nejsem detailně seznámen, nevím jestli to bude výjezdní nebo nájezdní rampa těžko říct. Jinak co se týká těch podzemek – ano většine dne jsou téměř plné. Navíc si myslím, že když jedu něco vyřizovat tak bych neměl za parkování nic platit – ale bohužel podzemky jsou zpoplatněné. Samozřejmě se může stát, že to nové parkoviště bude jen pro zaměstnance, což by byl průser.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Tomas T. :

  Nimrod: No tak jestli bude pro zamestnance to je otazka, ale o tom ze to bude zpoplatnene pro verejnost, o tom bych nepochyboval. Osobne uz vim pouze o 4 malych lokalitach stanich v centru, ktera nejsou zpoplatnena.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Sanju :

  Jak píše Tomáš T., šance že by podobné stání nebylo zpoplatněno, je takřka nulová. Dobrá je i poznámka o terminálech – skutečně jako by levá ruka nevěděla, co činí pravá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: tak tech mist je v centru docela dost, ale o tom, ze se tam neda v bezne hodiny zaparkovat, se prit nebudu :) viz http://goo.gl/qmikX

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Právě, že u těch vil vjezd na magistrát není. Je tam zastávka MHD a jinak nic (samozřejmě vjezd do těch vil). Je pravda, že to místo je takové neutěšené a jen tam roste křoví a je tam bordel. Na druhou stranu, když tam pustí auta, bude tam podle mého více hluku a nebude to tak příjemné. Už teď to není ideální, ale člověk ty auta tak nevnímá, když jedou nad hlavou na Českobratrské. No uvidíme…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Tento pozemek. http://www.mapy.cz/#x=18.292388&y=49.840849&z=17&l=15&rp=m&m=9qBEvxWb1.Hl84Cp40OX4HWVTyP7II zřejmě nepatří k těm vilám a tak využití na parkoviště si myslím bude ideální a to dokonce právě pro ty zaměstnance, protože na nic jiného není vhodný a je zbytečně prázdný. Akorát ten nájezd se mi nezdá, ale uvidíme… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Do hajzlu, proč mi to nebere komentář s odkazem na mapu, po třetí už ho psát nebudu… :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: mame tu spam filtr a ten je nekdy podezdrivavy a je treba to od nas rucne potvrdit. :) takze ho omluv.

  urcite lepsi, nez kdyby to tu bylo zadelane spamem (pro predstavu od zari vychytal uz 1746 spam postu..)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. rasta :

  huhuhu, tak jsem dnes pěkně koulel očima, když jsem se procházel po sadech. Bzla někde zmíněna cena tohoto „díla“? Ten mlatový nebo šotolinový povrch vypadá skutečně „odolně“. Bortící se krajnice a tvrdost, že i padající kaštan do něj udělá díru. Žil jsem v tom, že to dělají jen u řeky, kde toho nebude škoda, když příjde víc vody. Voliči, ty to vidíš…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.