Zábavní centrum v Bílovci nebude

Velké zábavní centrum pro rodiny s dětmi, jehož návštěvníci by výrazně pomohli místní ekonomice a práci by tam našly desítky lidí. Takové představy mělo vedení bílovecké radnice. Jenže smlouva s investorem teď po dlouhé debatě narazila v zastupitelstvu. Park tak vznikne zřejmě jinde v kraji.

Dvouhodinová debata mezi zastupiteli a občany jednoznačný názor nepřinesla. Zatímco si někteří lidé stěžovali, že nemají dost informací a všechno se dělá ve spěchu, jiní nápad vybudovat obří zábavní centrum uvítali. Když došlo na hlasování o smlouvě s investorem, návrh neprošel o jediný hlas.

„Je to jako ve sportu, to znamená, bylo tam jediné 50 na 50. Takže neberu, že to je pro město tragédie. Je to možná do budoucna jedna z příležitostí, která se už nemusí opakovat, ale není to určitě nic fatálního, co by město položilo, město půjde dál,“ hodnotí verdikt zastupitelů starosta Bílovce Pavel Mrva (ČSSD). Soukromá firma chtěla na okraji města postavit za 400 milionů korun velkou halu s atrakcemi pro děti i dospělé.

Proti projektu nejvíce vystupoval zastupitel Zbyněk Bajnar (Bílovecká patnáctka). „Prošel jsem nějaké informace, viděl jsem video, jak to vypadalo vlastně opravdu jak v nějakém cirkuse. Tak za mě ne. Nemyslím, že by byl Bílovec jako klidová zóna, je ideální pro jinou výstavbu,“ naráží na obavy místních lidí hlavně z dopravy a hluku. Petici za vypsání referenda podepsalo 400 lidí. To už ale nebude potřeba a soukromý investor se bude rozhlížet jinde.

„Vybíráme si z řady pozemků. Jaký pozemek to ve finále bude, samozřejmě záleží na jednotlivých lokalitách a lidech, kteří tam žijí. Víme, že na severní Moravě to bude. A my jako investor to budeme realizovat tam, kde pro to budeme mít nejlepší podmínky,“ potvrzuje Ivan Lackovič, ředitel projektu TNI Group. S kým firma jedná a kde by mohl park pro rodiny nejen z Česka, ale i Polska nebo Slovenska stát, ale zástupce investora neprozradil.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Kvituji s povděkem, že v tom ANOkraji jsou ještě lidé s vlastním úsudkem a nezkaleným rozumem.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 2. aldik :

  Žádné na zelené louce, ať to umístí třeba mezi ten ocelový šrot do DOV :-)

  Thumb up 5 Thumb down 6
 3. Petr Lesák :

  Ideální lokalita by byla místo outlet areny k rondelu D1/D56 !!!
  Zábavní park je rozhodně lepší, než další stupidní obchody s předraženými hadrami :D
  Jenže by to bylo samozřejmě reálné jen v případě prodeje toho pozemku a ten by samozřejmě nebyl za hubičku.
  Jak jsem pochopil, investoři by se rádi bavili v hnusné plechové hale na panenské zelené louce někde v dupce světa, kde by zaplatili 50 Kč za m2 orné půdy a vy si sem dojeďte auty. Po jaké kapacitní silnici, to už ale asi řešit nebudou!!!!
  Tak jsem nakonec po dopsání tohoto příspěvku změnil na ty Bílovecké názor :) rozhodli se pro svůj klid, je to jejich rozhodnutí, mají na to plné právo uchovat si město takové, jaké je dnes.

  Thumb up 11 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.