Výsadba zeleně v Opavě

Město Opava vypsalo veřejnou zakázku výsadby zeleně v prstenci parků a na Hozově nábřeží.

Předmětem veřejné zakázky je výsadba zeleně v prstenci parků a na Hozově nábřeží v Opavě. Jedná se o obnovu a posílení zeleně a dotvoření kompozičního a reprezentačního konceptu v plochách veřejné zeleně dle návrhů zahradních architektů.

Dle technických zpráv se jedná o výsadbu desítek stromů, keřů a stovek trvalek, růží a travin v lokalitě Hozova nábřeží a v prstenci parků kolem historického jádra, které tvoří Dvořákovy sady, Sady svobody a Sady u Muzea. Okrasné záhony budou po výsadbě rostlin zamulčovány kůrou. Ne štěrkem…

Výřez situací z veřejně dostupné dokumentace. Pro přesné (a hlavně čitelné) nastudování podkladů doporučujeme stažení podkladů.

zdroj: zakazky.opava-city.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Je čím dál těžší najít dřeviny, které vydrží v městských podmínkách a odolají dnešním velkoškůdcům (jmelí, klíněnka, kůrovec, dřevokazné houby, …). Prý jsou hodně odolné duby, kterým se jmelí z nějakého důvodu vyhýbá.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. Dan :

  Takze zahradni architekti navrhuji mulcovaci smeci do kvetinovych zahonu, zajimave…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.