Víceúčelové centrum Frýdlant

Obyvatelé Frýdlantu se dočkají nového víceúčelového centra volného času na ulici Jana Trčky. Rada města ve čtvrtek vybrala na základě veřejné zakázky dodavatele projektové dokumentace pro stavební povolení.

Centrum by měly využívat především místní děti, mládež a spolky, které pro děti připravují a realizují různé aktivity naučného charakteru, sportovního či volnočasového zaměření. Bude k dispozici pro turistický oddíl mládeže, skauty, mladé myslivce, ochránce přírody či rybáře.
Podkrovní místnost bude sloužit jako herna pro nejmenší děti, vznikne sál pro sportovní aktivity a klubovna pro realizací kroužků. Zázemí by mělo být pro maximálně 80 dětí, tělesně postižené a 25 důchodců. Je potřeba vybudovat i nová parkovací místa.


Na zahradě by měl vzniknout prostor pro různé hry a zábavu, ohniště s venkovní kuchyní a potřebným zázemím. „Realizace celé akce rekonstrukce rodinného domu na Volnočasové centrum se plánuje v roce 2021 a rádi bychom získali na tuto stavbu dotační prostředky,“ uvedl David Pavliska, místostarosta obce.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.