Via Sosna

Projekt dopravního propojení centra města Třince s krajskou nemocnicí a sídlištěm Sosna.

S návrhem seznámil třinecké zastupitele David Kania, zástupce projekční kanceláře Kania.

„Při budování podjezdu Via Lyžbice za pomoci dotace jsme se zavázali společně s Moravskoslezským krajem pokračovat v propojení centra města se sídlištěm na Sosně a s krajskou nemocnicí, a dál rozvíjet centrum města v lokalitě za tratí. Stavbu Via Lyžbice máme úspěšně za sebou, s ní i železniční zastávku, a dostavuje se také kruhový objezd na ulici Šeříkové. Nyní jsme na začátku velmi náročného a dlouhodobého projektu, který bude trvat podle zkušeností z podobných staveb minimálně šest let,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

via sosna

Starostka dodala, že budoucí propojení centra města a Sosny je součástí územního plánu a strategického plánu města už dlouhou dobu.

Podle vybraného návrhu, který ještě připouští možné upřesnění trasy a dílčí úpravy, bude komunikace vedena od kruhového objezdu na ulici Šeříkové, poté bude pokračovat mostní estakádou v délce 95 metrů nad řekou Olší a za ní bude pokračovat takzvaným tlamovým podjezdem. Trasa budoucí silnice o celkové délce 1,5 kilometru skončí na nové kruhové křižovatce na ulici Kaštanové. Návrh počítá také se sdruženým chodníkem pro chodce a cyklisty, veřejným osvětlením a dalšími náležitostmi. V budoucnu by po nové komunikaci měla projíždět i linka MHD.

Předpokládaná cena stavby by se měla pohybovat okolo 200 milionů bez DPH. Po vyřízení veškeré projektové přípravy a všech náležitostí bude město připraveno hledat cesty a možnosti, jak stavbu z větší části financovat z vnějších zdrojů podobně jako tomu bylo u Via Lyžbice, nadjezdu na Balinách a dalších velkých staveb na území města.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.