V sadech Frýdku-Místku vyroste nové jeviště

Ve frýdecko-místeckých sadech Svobody nahradí starý altán „žlutý rejnok“.

Návrh stavby vytvořil architekt Tomáš Velehradský z Brna. Při práci na nové podobě altánu, který je součástí projektu obnovy sadů Svobody, mu představitelé Frýdku-Místku nechali volnou ruku. A nelitovali. „Předložené atypické řešení altánu se u zástupců města setkalo s kladnou odezvou, je to vskutku stavba 21. století,“ řekla mluvčí města Jana Matějíková. Tomáš Velehradský připomněl, že zástupci města chtěli původně zbourat starý altán a nahradit ho kopií.“My se ale radši pokusili navrhnout altán podle vlastních představ.  A zástupcům radnice se zalíbil,“ řekl architekt, který se s návrhem moderního jeviště zúčastnil i loňského ročníku soutěže Young Architect Award.

V altánu budou i divadla, představení a projekce
Čím se při navrhování stavby inspiroval? S odpovědí nejdřív váhá. „Nedá se mluvit o jednoznačné inspiraci. Spíš jsem hledal formu, o které jsem si myslel, že je to dnešní podoba altánu.“  Původně Tomáš Velehradský neměl pro stavbu žádný název. Ten se však později objevil. „Vzniklo to celkem náhodou. Vedoucí odboru životního prostředí frýdecko-místeckého magistrátu je vášnivý mykolog. A v návrhu hned napoprvé spatřil houbu. My jsme pak altánu začali říkat houbička,“ prozradil architekt. V altánu, jehož stavba vyjde na bezmála 6,8 milionu korun, bude na rozdíl od původní stavby, která umožňovala v podstatě jen hudební produkce, možné pořádat různé projekce a představení včetně divadla.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Vypada to pekne, ale neni to nejake male?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Aurim :

  Myslím, že to tam zapadá velikostně, v Zámeckém parku je o něco větší přírodní amfiteátr… kde se pořádají např. poměrně velké rytířské slavnosti. Tohle vypadá vhodné pro menší akce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. zet :

  Nejsem odborník, ale laik, dle mne to vypadá jako přerostlá štěnice a líbil se mi spíše záměr radnice postavit kopii původního altánku, který neodmyslitelně k tomuto parku dle mne patří. I staré věci jsou pěkné a je jich v našem městě čím dál méně, o to více bychom si jich měli vážit.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.