V Ostravě dokončili další rezidenční byty pro seniory

Přeměna zdevastovaného areálu bývalé hornické nemocnice v Ostravě-Petřkovicích na rezidenční byty pro seniory je u konce. V areálu je sedmasedmdesát bytů, ale třeba také doutníková místnost či bazén.Další projekt zaměřený na bydlení pro seniory v Ostravě je u konce. Rezidenční byty vznikly v Ostravě-Petřkovicích. Jsou určeny pro seniory, kteří si chtějí zachovat soukromí, žít samostatně, ale zároveň budou mít v blízkosti lékaře a zajištěny další služby.Soukromé bydlení přišlo na více než tři sta milionů korun.

První klienti by se tam měli začít stěhovat už v lednu. V apartmánovém domě by se měli cítit bezpečně – vstup dovnitř totiž bude možný jen na čipové karty. Návštěvy se hlásí na nonstop recepci. „Chceme tak předejít například různým podvodníkům, kteří lstí okrádají staré lidi,“ sdělil jeden z jednatelů společnosti THERM vamo, která je investorem seniorské rezidence, Miroslav Stark.Součástí seniorské rezidence je také zdravotní středisko, rehabilitace, bazén s protiproudem, sauna, bylinná pára, fitcentrum, polárium, kadeřnictví, kosmetika, zařízení pro denní pobyt seniorů, obchod a restaurace. Projektant myslel třeba i na dílnu pro kutily nebo na karetní místnost.

V současné době je podle investora už více než padesát procent bytů prodaných a další zamluvené. „O bydlení mají zájem třeba lidé, kteří se rozhodli prodat rodinný dům, jelikož se o něj už nezvládají starat, nebo byt rodičům koupí děti, aby měly jistotu, že je o ně dobře postaráno, a přesto si mohou dál žít soukromým a aktivním životem,“ upřesnil Stark.

Rezidenční byty pro seniory na podobném principu fungují už dva roky také v Ostravě-Zábřehu v bývalém areálu fakultní nemocnice. Na nezájem klientů si firma Senior Residence, která je postavila, nestěžuje. „Asi sedmdesát procent našich klientů přestěhováním k nám řeší situaci, kdy už se nestíhají starat se o své rodinné domy, a tak volí tuto možnost,“ uvedla Karin Rajdusová ze společnosti Senior Residence. Do pětipatrového domu se čtyřiceti malometrážními byty s předzahrádkami, lodžiemi či terasami se stěhují také imobilní lidé, kteří mají problémy sehnat v Ostravě bezbariérový byt. Byty jsou napojeny na centrum tísňového volání, takže si lidé kdykoliv mohou zavolat pomoc.

ova

zdroj:denikcz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.