V Opavě vzniknou desítky nových bytů

Jak redakci potvrdil makléř realitní kanceláře Sting Jan Kunz, v současné době probíhá výstavba nových bytů na Popské ulici v Opavě.
„Tam vzniknou moderní byty o dispozici 1+kk až 4+kk s dokončením první etapy do března 2011. Připravuje se zahájení výstavby projektu na Hálkově ulici v Opavě-Kateřinkách, kde by mělo vzniknout asi 80 bytových jednotek o dispozici 1+kk až 4+kk,“ uvedl Kunz.
Na otázku, který objekt či místo na Opavsku by bylo podle něj vhodné k výstavbě domů či bytových domů, pak odpověděl: „Vhodnost lokality k výstavbě bytových domů je daná polohou vlastního domu. Projekty, které se nacházejí u rušných ulic, jsou mnohem hůře prodejné a ze strany klientů nevyhledávané. Velice vyhledávanou variantou jsou byty v centru města bez rušivé dopravy v blízkosti parku a zeleně.“
Jak zmínil, projekty v okrajových částech Opavy, pokud jsou dobře dopravně spojeny s centrem města a mají cenu, která zohledňuje lokalitu, jsou klienty vyhledávané. „Obzvlášť pokud je k domu možnost zahrady, posezení či dětského hřiště. Všeobecně lze říci, že byty s velkými balkony či terasami jsou ze strany klientů velice vyhledávané,“ podotkl.
Své vyjádření redakci poskytl také jednatel 1. opavské realitky, s. r. o., Ondřej Veselý. „Již delší dobu je připravována výstavba takzvaného Rohlíku na Hálkově ulici. Developeři jsou v současnosti opatrní a s novými projekty spíše vyčkávají,“ řekl.
Pro novou výstavbu jsou podle něj velmi žádané lokality za nemocnicí a v Kylešovicích. „Mimo Opavu je zájem o bydlení v Hradci nad Moravicí, ve Slavkově a Oticích,“ sdělil Veselý.
Plánovanou výstavbu bytového domu Rohlík v Kateřinkách pak zmínil také Petr Vícha z realitní kanceláře Atrim. Pro výstavbu bytových domů jsou podle něj vhodná místa jako například Opava, Hlučín či Hradec nad Moravicí.
zdroj: denik.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.