V Opavě dokončen severní obchvat

Město Opava se dočkalo dokončení západní části severního obchvatu.

V Opavě slavnostně otevřeli dlouho očekávaný západní úsek severního obchvatu města. Urychlí dopravu z Ostravy na Krnov a dále do Jeseníků a opačným směrem. Zároveň uleví dopravou přetíženému centru Opavy.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Stavba nebyla úplně jednoduchá, tady to podloží bylo velmi problematické, zvodnělé, takže jsme museli sanovat poměrně náročné práce hned na a začátku stavby a diskutovat úpravy samotného projektu. Naštěstí se všechno povedlo včas vyřešit. Stavba je zprovozněná v původním termínu jak se předpokládalo, to znamená 36 měsíců od jejího zahájení, kdy stavba byla zahájena v září roku 2020.”

Jedná se o silnici I/11 o délce 5 a půl km. Součástí stavby je 8 mostů, ten nejdelší má zhruba 350 metrů a vede přes řeku Opavu.

Západní část severního obchvatu vede od okružní křižovatky na silnici I/11 mezi Opavou a Vlaštovičkami až k napojení na už fungující východní část severního obchvatu.

Celý obchvat města Opavy se dělí na jižní a severní okruh, vždy s tzv. východní a západní částí, a jeho hlavním účelem je odvedení tranzitní dopravy z dnes frekventovaných silnic centrem Opavy. Obchvat se buduje postupně a až se teď otevře jeho dokončená severozápadní část, bude tvořit okruh kolem téměř celé Opavy. Celý obchvat Opavy by měl být hotový kolem roku 2027.

zdroj foto: x.com/ Radek Mátl

zdroj citace: polar.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Jakub :

  Před sto lety byla vybudována obranná linie bunkrů za městem. Obchvat by měl logicky vést za touto obrannou linií. Bohužel vede před touto liní, v přílišné blízkosti města, tak jak se stavělo v 80. a 90. letech minulého století. Celí severní oblast má nyní nulový potenciál pro rozvoj bydlení.

  Thumb up 3 Thumb down 11
 2. Petr Kejha :

  Dávám obchvatu rok…maximálně dva a hura do oprav…jako vše co realizuje ŘSD

  Thumb up 0 Thumb down 8
 3. Viktor :

  Zastaralý projekt konce 80.let.
  Zase nezvládnutá okružní křižovatka , tentokrát ta směrem na Krnov .
  Opava je konec státu , tak není divu, že se šetřilo.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 4. What’sLove?! :

  vubec nechapu vaše postoje k prave dokoncene casti obchvatu panove. tyto argumentacni fauly aka radoby namitky na zamrzly uzemni plan mesta Opavy mi nedavaji vubec zadny smysl. Vse je legislativne osetreno ze vsech spravujicich instituci,tzn. ze vse disponuje pravni legitimitou. my ridici si muzem max tak stezovat,ze za par let bude potreba o jeden pruh navic z kazde strany,jako vzdy,kdyz se nekde zkvalitni plynulost dopravy vsude po světě…

  Uprimne Ja uz se nemůžu dockat,až si to pekne pofrcim z Ostravy smerem na Jägersdorf a pevne doufam,ze se vcas (’27) dockame i zbytku slibovaneho okruhu, at se muzem vyhnout policejnim pastickam v Novych Sedlnicich. Nikdy vic prujezd komarovem. nenavidim tam ty zel. prejezdy. nejvíc zajeb!

  Thumb up 9 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.