V Hošťálkovicích vyroste rozhledna

Tento měsíc se v Hošťálkovicích začne stavět nová rozhledna. Bude nejvýše položená v Ostravě. Vyroste ve výšce 320 metrů nad mořem v blízkosti křížení ulic Výhledy a K Vodě.Postaví ji Ostravské městské lesy za 390tisícovou dotaci od města Ostravy. „Jsme v závěrečné fázi vyřizování stavebního povolení. Předpokládám, že koncem května začneme stavět. Odhaduji, že v létě by už rozhledna mohla stát,“ uvedl Vladimír Blahuta z Ostravských městských lesů. Místo pro rozhlednu vybírali společně s lesníky tak, aby z něho byl pěkný výhled na Ostravu, a zároveň pozemek, na kterém by stála, byl v majetku města. „Vytipovali jsme Hošťálkovice. Tímto místem vede cyklostezka, městský obvod tam v minulosti postavil pergolu, kde se turisté mohou občerstvit. Navíc už tam je umístěn i informační panel popisující místa, která návštěvníci vidí,“ uvedl před časem Blahuta. Nová vyhlídka bude typově shodná s tou, kterou Ostravské městské lesy postavily na Landeku.
Podle původních plánů Klubu českých turistů měla vyhlídková věž stát na haldě Terezii ve Slezské Ostravě v sousedství známější Emy. Ukázalo se ale, že stromy na Terezii jsou už tak vysoké, že by přes ně nebylo vidět. Ideálním místem pro rozhlednu by byla sousední halda Ema. Na vrcholu Emy, který prohořívá, ale žádné stavby zatím vznikat nesmějí.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.