V Hlučíně vznikne nové chráněné bydlení

Nový domov pro osm duševně nemocných začíná v Hlučíně stavět Moravskoslezský kraj. Chráněné bydlení v ulici Okrajová bude spadat pod krajskou příspěvkovou organizaci Fontána. Celkové náklady včetně vybavení se očekávají zhruba ve výši 34 milionů korun, náklady z větší části pokryje dotace z Evropské unie.

Nové chráněné bydlení nabídne komplexní péči pro 8 osob s chronickým duševním onemocněním i zázemí pro personál. Pracovníci Fontány, což je krajská příspěvková organizace, budou klienty podporovat v rozvíjení nebo udržování dosavadních schopností a dovedností, budou je vést k zapojování se do běžného způsobu života, k samostatnému rozhodování o běžných záležitostech a osamostatňování se, a také k udržování rodinných a přátelských vazeb.

Součástí projektu, který se v těchto dnech začíná realizovat, je demolice starého nevyužívaného rodinného domu, nahradí jej nový objekt o dvou bytových jednotkách s celkem 4 pokoji.

Moravskoslezský kraj na tuto investici získal z evropských zdrojů dotaci z Národního plánu obnovy ve výši 27 milionů korun. Zbytek doplatí kraj ze svého rozpočtu. První klienti se do domova začnou stěhovat na podzim roku 2025.

pramen: msk.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.