V Bělském Lese vyroste přírodní areál

Nový přírodní areál vybuduje město Ostrava v letech 2012-2014 na místě bývalých vojenských kasáren v Bělském lese.

Lesopark s rozlohou 13 hektarů, s výsadbou domácích i cizokrajných dřevin s prvky arboreta, bude sloužit školní mládeži a veřejnosti pro vzdělávání a odpočinek.

Hodnota investice, výrazně zvyšující přírodní a kulturní hodnotu zdejšího území, je odhadována na 50 mil. Kč. Úprava prostoru pro sportovně-rekreační využití se zde přímo nabízí, protože se nachází v těsné blízkosti tzv. Lesní školy společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, v dosahu hustě obydlených sídlišť Zábřeh, Hrabůvka a Dubina v městské části Ostrava-Jih. Hlavními zdroji finančních prostředků by měly být Regionální operační program Moravskoslezsko a Operační program Životní prostředí. Magistrát města Ostravy v současné době zadal výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace a na zpracování žádosti o poskytnutí dotace z příslušných operačních programů.

Zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Ještě by se mi tam líbila nějaká pěší lávka přes ulici Plzeňská, ať tam lidé nemusí přebíhat jak divá zvěř …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aldik :

  Tak hlavně aby zaměstnali i lidi, kteří se o ten park budou starat, jinak tam bude bordel a vandalové se tam taky vyřádí. A na Veřejnou službu bych moc nespoléhal, že se o to postará. :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. acdlcia :

  Ty zony stromů jsou úplně v jiných místech než ty současné a pokud to co je na vizualizaci jsou ty nové stromy tak to znamená že spousta těch původních půjde k zemi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.