Umělecká díla na Masarykově náměstí

Ve čtvrtek 12. května nainstalovaly Technické služby městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na Masarykově náměstí umělecká díla soukromé Střední umělecké a Základní umělecké školy AVE ART Ostrava. Jedná se o sochy, které byly vyrobeny na kovářském sympoziu v roce 2007 a dosud byly umístěny v zahradě Kunínského zámku. Tématem sympozia bylo „Andělé jsou mezi námi“, takže obě sochy představují Anděly. Sochy vytvořili absolventi soukromé Střední umělecké a základní umělecké školy AVE ART Ostrava. Sochy Andělů vytvořili A. Kahánek, S.Géla a Holík. Na pracích se podíleli i studenti z umělecké školy AVE ART.
„Umělecká díla z kovu byla umístěna do prostoru, na kterém se v zimě nacházelo kluziště. Příští týden zde vysadí zahradníci technických služeb až 600 ks letniček. Záhon bude tvořen třemi druhy letniček, které budou rozděleny do pruhů,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka. Konkrétně půjde o červené salvie, žluté tagetesy a bílo-zelené chlorophytum s ozdobným listem. Zahradníci budou provádět údržbu těchto rostlin, to znamená zálivku, pletí, zastřižení po odkvětu a podobně.
zdroj: moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.