U zámku se začal stavět dům s luxusními byty

V lokalitě mezi letním kinem a zámkem začali stavaři kácet stromy a připravovat terén pro stavbu nového bytového komplexu.Projekt Bydlení u zámku počítá s tím, že nedaleko letního kina vyroste v ulici Na Nábřeží bytový komplex, který nabídne sto dvanáct nových bytů. Ty budou součástí jedenácti nových domů, které budou podsklepené a v prvním podlaží budou umístěny hromadné garáže.

„Původní plány byly zpracovány jednou španělskou investiční společností, která celý projekt prodala dalším Španělům ze společnosti Iber. Jedná se soukromý projekt a my máme zprávy, že investoři už se stavbou začali,“ potvrdil havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk.

Původní záměr už je starý několik let. A v plánech se počítá nejvíce s byty 3+1. těch je navrhnuto šedesát sedm. Vedle jedenácti bytových domů zde bude vybudováno také 159 parkovacích stání. „Záměr je v souladu s územním plánem našeho města, když pozemek je součástí zóny hromadného bydlení,“ uvedl Osmanczyk.Zástupci města si vyžádali s ohledem na lidi bydlící v blízkosti stavby, aby byly hlučné stavební práce a práce spojené s provozem těžké stavební techniky prováděny pouze v pracovní dny, a to v době od 7 do 17 hodin.

Vzhledem ke členitosti terénu je zástavba uspořádána tak, aby v dálkových pohledech nerušila vzhled stávající zástavby a neohrozila ani památkové chráněné území Zámečku. Výškově kulminuje ve svém centru, který výškově koresponduje s nedalekým domem umístěným severně od vybrané lokality.

Původně se počítalo s tím, že budou v prvních podlažích domů umístěny komerční prostory. Od tohoto záměru nakonec investoři ustoupili, a to s ohledem na předpokládané vybudování areálu volného času.

„Mohlo by zde totiž dojít ke vzájemné konkurenci a jejich následnému nevyužití v plném rozsahu. Podle všeho by doplňkové prostory služeb a komerce měly vzniknout pouze ve dvou domech,“ dodal havířovský primátor.

Vizualizace z EIA:
ova
ova
ova

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Super , kvůli stupidním budovám chtějí vykácet lesk, který si tam dlouho sám rostl.Zas se chce jen někdo napakovat a nebere ohled na prostředí.:(

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Alena Kypúsová :

  DOBRÝ DEN, PROSÍM O INFORMACE ZDA BUDOU V TOMTO DOMĚ BYTY 3kk S TERASOU NEBO BALKONEM A V JAKÉ CENĚ A KOLIK BUDOU ČINIT MĚSÍČNÍ NÁKLADY. DĚKUJI. KYPÚSOVÁ

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. Rado :

  To je hyenismus vedle zámku postavit sprosté bytovky. Jediný slušný prostor v Havířově a ten se takhle zfušuje.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Alena Kypúsová: zdravim. jsme web, ktery informuje o stavbach jako takovych, informace, ktere tady v nekolika clancich poptavate, najdete u developera danych projektu, pripadne u nejake realitky, urcite ne tady. plati to obecne pro jakykoliv clanek, takze prosim toto uz nikam dal nepiste, nepomuzem vam. nekdy je odkaz na web projektu nad mapkou.
  diky za pochopeni

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Alena Kypúsová :

  Uskuteční se vůbec tato dlouholetá výstavba, může to někdo upřesnit?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Pavel Urban :

  … už to stojí, běžte se tam podívat … (dnes je květen roku 2016) – tak jako už stojí bytový dům u Boršičanky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Pavel Urban :

  … kácet je třeba s řádným předstihem … jen se trochu bojím, že už to brzy zaroste novým náletem …

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.