U zámku se začal stavět dům s luxusními byty

V lokalitě mezi letním kinem a zámkem začali stavaři kácet stromy a připravovat terén pro stavbu nového bytového komplexu.Projekt Bydlení u zámku počítá s tím, že nedaleko letního kina vyroste v ulici Na Nábřeží bytový komplex, který nabídne sto dvanáct nových bytů. Ty budou součástí jedenácti nových domů, které budou podsklepené a v prvním podlaží budou umístěny hromadné garáže. „Původní plány byly zpracovány jednou španělskou investiční společností, která celý projekt prodala dalším Španělům ze společnosti Iber. Jedná se soukromý projekt a my máme zprávy, že investoři už se stavbou začali,“ potvrdil havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk. Původní záměr už je starý několik let. A v plánech se počítá nejvíce s byty 3+1. těch je navrhnuto šedesát sedm. Vedle jedenácti bytových domů zde bude vybudováno také 159 parkovacích stání. „Záměr je v souladu s územním plánem našeho města, když pozemek je součástí zóny hromadného bydlení,“ uvedl Osmanczyk.Zástupci města si vyžádali s ohledem na lidi bydlící v blízkosti stavby, aby byly hlučné stavební práce a práce spojené s provozem těžké stavební techniky prováděny pouze v pracovní dny, a to v době od 7 do 17 hodin. Vzhledem ke členitosti terénu je zástavba uspořádána tak, aby v dálkových pohledech nerušila vzhled stávající zástavby a neohrozila ani památkové chráněné území Zámečku. Výškově kulminuje ve svém centru, který výškově koresponduje s nedalekým domem umístěným severně od vybrané lokality. Původně se počítalo s tím, že budou v prvních podlažích domů umístěny komerční prostory. Od tohoto záměru nakonec investoři ustoupili, a to s ohledem na předpokládané vybudování areálu volného času. „Mohlo by zde totiž dojít ke vzájemné konkurenci a jejich následnému nevyužití v plném rozsahu. Podle všeho by doplňkové prostory služeb a komerce měly vzniknout pouze ve dvou domech,“ dodal havířovský primátor.
Vizualizace z EIA: ova ova ova

Související články

Komentáře

  • Dan 06.04.2012  ●  14:29

    Super , kvůli stupidním budovám chtějí vykácet lesk, který si tam dlouho sám rostl.Zas se chce jen někdo napakovat a nebere ohled na prostředí.:(

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 1
  • Alena Kypúsová 18.04.2015  ●  12:02

    DOBRÝ DEN, PROSÍM O INFORMACE ZDA BUDOU V TOMTO DOMĚ BYTY 3kk S TERASOU NEBO BALKONEM A V JAKÉ CENĚ A KOLIK BUDOU ČINIT MĚSÍČNÍ NÁKLADY. DĚKUJI. KYPÚSOVÁ

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2
  • Rado 18.04.2015  ●  12:37

    To je hyenismus vedle zámku postavit sprosté bytovky. Jediný slušný prostor v Havířově a ten se takhle zfušuje.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 3
  • Alena Kypúsová 07.05.2015  ●  13:18

    Uskuteční se vůbec tato dlouholetá výstavba, může to někdo upřesnit?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Pavel Urban 04.05.2016  ●  12:56

    … už to stojí, běžte se tam podívat … (dnes je květen roku 2016) – tak jako už stojí bytový dům u Boršičanky.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Pavel Urban 04.05.2016  ●  12:57

    … kácet je třeba s řádným předstihem … jen se trochu bojím, že už to brzy zaroste novým náletem …

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin 18.04.2025  ●  13:08

    Nevyšlo no…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.