Trolejbusy předvedou to nejlepší z Opavy

Městský dopravní podnik Opava připravil společně s vybranými partnery na 10. 11. 2018 zcela jedinečnou akci, která umožní poznat Opavu a její blízké okolí díky trolejbusům. To vše v rámci akce k rozloučení s končícím typem Škoda 14 Tr, který v ulicích sloužil 35 let.

Program události

Veřejná doprava je neoddělitelnou složkou fungujícího města. Což platí dvojnásob u metra, tramvají, S-bahnu, trolejbusů. Samotná infrastruktura pro veřejnou dopravu dotváří veřejný prostor města (zastávky, samotné tratě, urbanistické řešení jednotlivých lokalit). Proto se Opava rozhodla slavnostně rozloučit se starými trolejbusy typu Škoda 14 Tr, jejichž vývoj byl zahájen již v období 70. let a zároveň přivítat jejich důstojné náhradníky v podobě Sor 32 Tr.

Opava se rozhodla, že se s trolejbusy důstojně rozloučí a za jejich dlouholetou službu jim symbolicky poděkuje, a to akcí, která svým pojetím nemá obdoby a která se bude konat v sobotu 10. 11. 2018. Na končící trolejbusy je navázána celá řada aktivit napříč městem, které nějakým způsobem s trolejbusovou dopravou ve městě souvisí. Velká část těchto aktivit je napojena bezprostředně na významné památky ve městě i v okolí. Díky jediné jízdence bude možné dostat se například na komentované prohlídky československého opevnění v Milostovicích, na státní zámek Raduň, do vybraných kostelů, na věž radnice, anebo do trolejbusové vozovny. Všechny tyto body budou propojeny končícími trolejbusy 14 Tr, historickými vozidly (trolejbusy i autobusy), i poslední generací moderních trolejbusů s bateriemi.  Z Ostravy je navíc možné svézt se do Opavy ráno zvláštním historickým vlakem, který bude tvořen soupravou s vozem tzv. „Vídeňské električky“ z roku 1913. Z Ostravy do Opavy tedy bude možné jet de facto „tramvají“. Ukončení akce je naplánováno 10. 11. 2018 na 16:00 na náměstí, kde dojde k symbolickému předání štafety mezi starým a novým trolejbusem.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.