Třinec realizuje malometrážní byty

Právě po menších levnějších bytech je ve městě podle radnice největší poptávka. Na bytový dům dělníci přestaví nevyužívaný objekt v části Nebory. V pořadníku na městský byt je teď téměř 200 lidí. V Třinci je zhruba 800 městských bytů. Podle místostarosty Iva Kalety (Osobnosti pro Třinec) čekají zájemci na městský byt něco přes dva roky.  „Máme pořadník a současně máme skoro dvě stovky žádostí o městský byt. Nejvíce jich je v režimu 1+1 a 2+1. To znamená, že u nás je poptávka,“ upřesňuje Kaleta.

Největší zájem mají lidé o menší byty a právě těch bude mít město v nabídce více. V lednu začne s opravou nevyužívaného městského objektu, kde jich vznikne skoro dvacet.  „To budou byty, které budou obecně menší, protože to plocha místností ani nedovoluje. Budou tedy menší a tím pádem to bydlení v nich bude levnější,“ dodává místostarosta.

Byty pro seniory

Výstavbu 19 menších bytů plánuje i radnice v Řepišti na Frýdeckomístecku. Budou určené speciálně pro seniory, aby se nemuseli stěhovat pryč z obce.  „Máme tady spoustu lidí, kteří bydlí ve velkých rodinných domcích. A jediná možnost, když už to nezvládají a nemají tady děti, je odejít do domů pro seniory. Myslím, že těch devatenáct bytů je pro naši velikost takové optimální řešení,“ říká starosta Řepiště Rostislav Kožušník (nezávislý).

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.