TREE HOUSE, rekreační resort

Na místě bývalého kampu Mír na Čeladná plánuje soukromý investor novostavbu rekreačního resortu.

Na pozemcích se momentálně nachází areál bývalého kempu Mír obklopený vzrostlým lesem. Pozemek je majetkem investora. Na řešených pozemcích jsou rozprostřené jednopodlažní rekreační chatky, v jejichž středu stojí hlavní chatový objekt.

Základní architektonickou myšlenkou je využít a podpořit unikátní stávající podmínky dané okolním lesem a nahradit bývalý kemp rekreačním objektem, který bude své prostředí respektovat, nechá vyniknout stávající vzrostlé stromy a doplní je další výsadbou. Kruhový tvar nabízí možnost výhledu do okolního lesa a dále definuje nové prostředí ve vnitrobloku s mírně odlišným charakterem. Základním principem je maximalizovat propojení jednotlivých ubytovacích jednotek s okolním lesem. Kruhovou stavbou okolní les pohlcuje a prostupuje jí až do vnitrobloku. Nově navržený objekt se tak stává integrální součástí svého okolí.

Architektonické řešení fasád objektu bude předmětem dalších projekčních fází, nicméně bude využito materiálů na bázi dřeva. Ať už za použití lamelování, celoplošného obložení, či možné využití dřeva v některých částech nosných konstrukcí. Prvky na fasádě budou přirozeně stárnout a objekt tak bude navozovat dojem objektu, který je již po dlouhou dobu součástí unikátní beskydské krajiny. Kruhový dvoupodlažní objekt s podkrovím a šikmou střechou vyspádovanou směrem do vnitrobloku nemá být dominantou, má splynout s okolním lesem.

Hmota objektu je tvořena dvěma nadzemní podlažími a podkrovím. V přízemí je situováno parkování, skladovací a technické prostory, wellness a ubytovací kapacity. druhé nadzemní a podkroví je plně využito pro ubytovací a apartmánové jednotky, které jsou propojeny pavlačovým ochozem umístěným směrem do vnitrobloku objektu.

Budova je navržena ve tvaru kruhu o průměru 84 m. Hloubka traktu mezi činí 14 m a průměr vnitrobloku je 56 m. V typickém modulu je na vnitřním obvodu umístěna exteriérová pavlač, ze které jsou přístupné jednotlivé jednotky. Pavlač obíhá vnitřní obvod kruhu ve všech podlažích u většiny modulů.

Navrhovaná výstavba Ubytovacího zařízení vyvolá potřebu provedení demolic stávajících objektů – komplex objektu rekreačního areálu Mír. Demoliční práce budou prováděny na parc. č. 496/8 a stavební parc. č. 1091, 1092, 1090, 3635 katastrálního území Čeladná, okres
Frýdek-Místek.

pramen: EIA

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  „Prvky na fasádě budou přirozeně stárnout a objekt tak bude navozovat dojem objektu, který je již po dlouhou dobu součástí unikátní beskydské krajiny. Kruhový dvoupodlažní objekt s podkrovím a šikmou střechou vyspádovanou směrem do vnitrobloku nemá být dominantou, má splynout s okolním lesem.“ Těch keců jen aby si zdůvodnili ten (čtyřpodlažní) děs nehodící se do Podbeskydské krajiny. Vyšlo jim to, jsou přesně za hranicí CHKO https://mapy.cz/s/jubojosaha
  Ale co, furt lepší než tohle https://mapy.cz/s/cohucasola Tak aspoň, že to parkování mají schované :-)

  Thumb up 6 Thumb down 8
 2. Swantowit :

  Koloss von Prora, Version 2024 ?

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.