Svinovské mosty? Podepsat smlouvu a ‚kopnout‘

Nic už nebrání tomu, aby představitelé Ostravy podepsali smlouvu s firmou, která dostala na starost zrekonstruovat svinovské přednádraží a mosty, a v červnu se tu poprvé „koplo“.
Že bychom se snad konečně dočkali? Vypadá to, že sice s ročním zpožděním, ale přece jen se v nejbližších týdnech začne ve Svinově s dlouho očekávanou revitalizací přednádraží a Svinovských mostů. Podle Michala Bayera z ostravského magistrátu podepíší tento týden představitelé města, které je společně s Moravskoslezským krajem investorem celé akce, smlouvu se zhotovitelem stavby. „Po podpisu smlouvy si firma převezme staveniště a do šesti týdnů musí zahájit práce,“ potvrdil Bayer. Upřesnil, že letos se bude pracovat na takzvané spodní stavbě, tedy pod mosty. Proto by nemělo dojít k zásadnímu omezení cestujících ani k úpravě dopravy, která by mohla vést k dopravním zácpám a kolapsům.
„S určitými omezeními budou letos muset počítat pěší, kteří nebudou moci chodit po náspu mezi železniční stanicí a mosty, ale kolem tržnice a dnešního autobusového stání,“ vysvětlil před časem manažer projektu Jakub Švrček s tím, že větší dopravní komplikace přinese až samotná oprava Svinovských mostů. Nedojde sice k úplné uzavírce, ale průjezdnost území se sníží o třetinu.
Obavy z komplikací teď nemá ani starostka Svinova Eva Poštová (ODS). „Naši občané si z rekonstrukce zatím nedělají starosti. Spíš se chodí na radnici ptát, kdy se začne. Složitější to zřejmě bude příští rok, ten problém bude širší, „nadsvinovský“, protože stavba ovlivní dopravu do Poruby a do centra města. Představitelé kraje jednají o výjimce, aby se mohlo na dálnici D1 po dobu oprav jezdit bez známky, připravuje se řešení situace na Rudné,“ konstatovala Poštová.
Pokud všechno půjde dobře, v březnu 2013 by ve Svinově měl stát moderní dopravní terminál a „omlazené“ Svinovské mosty. Investor, tedy město Ostrava a Moravskoslezský kraj, vybral firmu, která dostala rozsáhlou stavbu na starost už loni na podzim. Nejlepší nabídku přineslo sdružení firem IMOS Brno a SDS Exmost. Neúspěšní uchazeči se však ohradili u antimonopolního úřadu. Proto se zahájení stavby odsunulo.
zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.