Stavba silnice mezi Ostravou a Opavou bude pokračovat

Stavba silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou u Mokrých Lazců bude v příštím roce pokračovat. Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) počítá s tím, že na stavbu bude v příštím roce uvolněno z národních zdrojů 300 milionů korun. Další peníze jsou plánovány i v následujících letech a s financováním stavby by mohly pomoci dotace z evropských fondů. Stavba klíčové regionální silnice byla v minulosti třikrát pozastavena.

Do stavby silnice je ještě třeba investovat přibližně 3,8 miliardy korun z celkových 4,7 miliardy. Letos se investovalo pouze 30 milionů korun, a to především na nezbytné udržovací práce. Stavba byla víceméně zakonzervována a další výstavba nepokračovala.

Silnice měla být původně dokončena už na jaře příštího roku, nyní se počítá s její dostavbou koncem léta 2015. Podle Dostála se musí návrhem rozpočtu SFDI zabývat sněmovní hospodářský výbor a následně sněmovna.

celý článek: ceskatelevize.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na denik.cz „Vytoužená silnice z Ostravy do Opavy má zelenou“: http://goo.gl/y0eVv

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.