Sportovně-vzdělávací areál Bělský Les

„Areál se začne stavět letos a s dokončením počítáme v roce 2014. Bude se rozkládat na území o velikosti třinácti hektarů.

Součástí areálu bude rekreačně-naučný lesopark obsahující výsadby domácích a cizokrajných dřevin,“ popsala projekt mluvčí města Ostravy Andrea Vojkovská. V lesoparku vznikne i sad, kde budou ovocné stromy, jako jsou jabloně, hrušně nebo švestky. Návštěvníci si budou moci odpočinout v altánech a také budou mít možnost seznámit se s ekosystémem lesa pomocí informačních tabulí.

Děti si budou moci v areálu vyzkoušet různé metody výuky. Mezi ně patří například meditace, různé hry nebo výtvarná činnost. Mimo jiné se také děti naučí používat přírodní materiály ve výtvarné tvorbě, budou třeba vytvářet koláže nebo stavět malé stavbičky, které pak mohou ostatní návštěvníci areálu obdivovat.

Kromě lesoparku vzniknou v areálu také nová hřiště a sportoviště. „Funkce sportovišť a úroveň vybavenosti bude ještě upřesněna,“ dodala Vojkovská.

zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. acdlcia [msstavby.cz] :

    Reportáž na TV polar „Zeleň v Ostravě“ nejen o tomto areálu – http://www.polar.cz/archiv/video/eko-magazin-23-10-2012-17-14

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.