Slezské vzdělávací centrum

Fotografie dokončené rekonstrukce Mlynářovy vily v areálu Slezského vzdělávacího centra.

Pomezí Fryštátu a Darkova má opět svou chloubu! Po rekonstrukci Janečkova mlýna byla dokončena i náročná rekonstrukce vedlejší Mlynářovy vily. Jak jsme vás již informovali, budou se zde hlavně vzdělávat děti z druhých stupňů ZŠ, kdy se budou učit řemeslu a IT technologiím. Nechybí proto několik vybavených učeben.
„V prvním patře jsou dvě učebny – jedna je zaměřena na IT technologie, lego robotiku, 3D tisk. Ve druhé jsou pak nástroje pro rozvoj výuky řemesel, kde plánujeme i konání workshopů pro školy z Karviné, okolních obcí nebo kroužky pro volnočasové aktivity,“ říká ředitel Slezského vzdělávacího centra Martin Ferfecki s tím, že v přízemí je ještě vybavená laboratoř.

Práce na rekonstrukci začaly v únoru a skončily v srpnu, poté se učebny vybavovaly. Objekt Mlynářovy vily přímo sousedí s bývalým Janečkovým mlýnem, který dnes funguje jako Slezské vzdělávací centrum a jsou zde i mikrojesle. Budova bývalého mlýna byla opravena v roce 2015. Nyní po opravě vily je tak rekonstrukce kompletní. V galerii se můžete podívat jak na současnou podobu vily, tak na snímky před zahájením rekonstrukce, kdy z objektu byla ruina.

Stav před rekonstrukcí:

zdroj: FB Karviná ŽIJE

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Nádherná rekonstrukce.

  Thumb up 25 Thumb down 0
 2. padickos :

  wow

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Opravdu krásné! Povedená práce!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. jvndys :

  pár let zpátky jsem si myslel, že mlýn padne a mrzela mě ta historická škoda…opravdu mě nenapadlo, že dnes je budova opravená a oživena…velká nádhera, chtělo by se to do fryštátu opět zajet podívat

  Thumb up 7 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.