Siemens investuje v MS kraji

Německá společnost Siemens investuje v ČR. Vysoké množství investic přiteče i na severní Moravu.

Společnost Siemens investuje v nadcházejících sedmi letech více než sedm miliard korun do rozšíření a modernizace všech závodů v Česku a do nového centra vývoje elektromotorů v Ostravě. Společnost vytvoří přes 1800 nových pracovních míst, zhruba ve třetině případů půjde o výzkumně-vývojové, manažerské a související administrativní pozice. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla agentura CzechInvest.

„Expanze v takové míře je v Česku unikátní. Jednoznačná orientace na vývoj elektromotorů a průmysl 4.0 může zároveň ČR v následujících letech pasovat do pozice lídra v oblasti digitalizace a elektrotechniky,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Největší část investic půjde do rozšíření a modernizace výroby elektromotorů. V Ostravě vznikne centrum, kde se budou elektromotory vyvíjet. Vyspělé produkty budou české závody dodávat do celého světa.

Významně Siemens investuje i do rozšíření a modernizace výroby spínací techniky a jištění elektrických obvodů v Letohradě a Trutnově, stejně jako do modernizace továrny na parní turbíny v Brně. Všechny závody Siemens vybaví nejmodernějšími digitálními technologiemi.

„Zda a v jaké míře bude na tyto aktivity žádat o investiční pobídky, Siemens nyní zvažuje. Rozšíření svých aktivit v Česku jimi však nepodmiňuje,“ dodal generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. Cenným přínosem investice je podle něj přenos unikátního know-how společnosti na spolupracující subjekty, od dodavatelů, univerzit a výzkumných pracovišť až po zaměstnance.

zdroj: rozhlas.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Danek :

  Už jsem jednou psal,tady by mě zajimalo kdee v Ostravě se bude vyzkumné středicko nacházet.Nemá někdo info.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Rdm :

  Danek: Kde se bude nacházet je celkem jedno, spíše bych se obával, aby sehnali dost kvalifikovaných lidí, když většina už dávno z Ostravy utekla :(

  Thumb up 5 Thumb down 10
 3. aggu :

  Rdm: To je řekněme diskutabilní výrok ;) A nikde není řečeno, že ta část co odešla může zase přijít. Pokud tady nastanou vhodné podmínky. Siemens nesiemens.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 4. Marek :

  Vývojové centrum se bude nacházet na ulici Hornopolní. V současné době se tam již nachází Siemens (centrum sdílených služeb) a dojde k rozšíření pronajatých prostor.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. balde :

  Marek: škoda mohli si nechat postavit vlastní novou kancelářskou budovu třea na Karolině tu výškovou co má nýt u frýdlantských mostů

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Marek :

  balde: Žádná taková kancelář zatím nestojí, takže nebylo na výběr.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. balde :

  Marek: tak ten projekt nevznikl za den, mohli se s developerem domluvit dopredu a ten by jim to postavil

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.