Sídlo společnosti VALVEA s.r.o.

Fotografie a popis novostavby sídla společnosti Valvea s.r.o. v Třinci.

„Jeden z aspektů, který významným způsobem přispěl k výsledné architektonické koncepci, vzešel z požadavku investora přiblížit návštěvníkům a také obchodním partnerům vysoce odbornou činnost v oblasti návrhu, vývoje a výroby regulačních armatur. Samotný návrh a koncepce stavby měl tedy svým pojetím maximálně zpřístupnit a prezentovat činnosti a obory, kterými se společnost zabývá.

Koncepce vychází z provázanosti jednotlivých provozů od návrhu přes výzkum až k výrobě a následné expedici. Z toho důvodu je celá stavba komponována jako transparentní prostory “showroomy“, ze kterých je možné vnímat komplexnost činností, které se v objektu provádějí. Jsou zde prostory velkoryse proskleného parteru s vodní plochou, která v letním období ochlazuje zasedací místnost, jenž se při pohledu z interiéru jakoby vznáší na hladině. Další částí, která upozorňuje na provozní návaznosti je kancelář pro návrh tepelných čerpadel, která přímo sousedí s technickou místností. Ta je pojata jako ukázkový prostor pro prezentaci nejnovějších možností v oblasti regulace a také jako didaktická ukázka reálného provozu. Prosklení nám také umožňuje nahlédnout do dílny, kde je patrné, jak probíhá celkový proces kompletace armatur.
K dalšímu propojení a provázanosti se dostáváme ve velkoryse řešeném vestibulu, který je propojen přes prostor schodiště s administrativní části ve druhém nadzemním podlaží. Zde jsou kanceláře tvořeny souborem zděných a prosklených hmot, umožňující výhledy přes terasy a následně přes prosklení do prostoru expedičního skladu s výzkumným a testovacím centrem. Terasy jsou navázány na kancelářské prostory a umožňují příjemnou relaxaci s výhledem do blízké přírodní krajiny.

zdroj: bstav.cz

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Krásná alternativa čistě montovaných průmyslových zón a ukázka, že i v průmyslové zóně může vznikat architektura. Ovšem je to o velkých penězích navíc a většina investorů to dělat nebude

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. aggu :

  https://goo.gl/maps/4ojeSkHotncBSLpr8

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. rasta :

  Bextra. Podobnost čistě náhodná?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.