Sídlo firmy Straub

Vizualizace a popis projektu sídla stavební firmy Straub v Hlučíně.

Autor: fam architekti

Sídlo firmy STRAUB bude situováno východně od centra města Hlučín, v prostoru mezi čtvrtí Rovniny a obcí Ludgeřovice, v blízkosti bývalé cihelny. Historicky se jedná o území podél staré přístupové cesty k Hlučínu, dnes Ostravské ulice. Tradičně zde probíhala výroba cihel – odtud název ulice Cihelní, která na Ostravskou navazuje.
Navrhovaná stavba se skládá z administrativní části sloužící jako sídlo stavební firmy a z haly jako užitkové části objektu. Objekt je situován rovnoběžně s hranicí pozemku jako podélná dvoupodlažní hmota, přičemž administrativní část je umístěna blíže vstupu do areálu tak, aby se běžný návštěvník nebo zaměstnanec správy firmy nemusel pohybovat v samotné manipulační ploše areálu. Do objektu se vstupuje přes malou zahradu, která poskytne jisté zklidnění a oddělí administrativní a užitkovou část areálu, zároveň poskytne příjemný výhled pracovníkům v kanceláři.
Architektonický koncept vychází z požadavku jednoduchého stavebního řešení, které ve výsledku bude důstojně reprezentovat etablovanou stavební společnost. Budova bude jednoduchá, funkční a neokázalá. Administrativní část bude ztvárněna jako pragmatická hmota s odstíněnou jižní fasádou, kterou bude sjednocovat předsazený rošt z horizontálních stínících prvků.

hlucin

hlucin

hlucin

hlucin

zdroj: famarchitekti.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.