Seidlerovo nábřeží

Když předloni představitelé Ostravy nabídli necelé dvě desetiny hektaru pozemků na Seidlerově nábřeží k prodeji, zájemci se jen hrnuli. Zvítězila nakonec firma DGV Consulting, která nabídla 19 100 korun za metr čtvereční, tedy zhruba 31 milionů korun. Suma byla osmkrát vyšší než cena odhadní, několikrát převyšovala i cenu pozemků v samotném centru města. Vítězný projekt se však nerealizoval. Jednatel firmy Jozef Dejčík nabízenou smlouvu odmítl.
Tak to šlo i s dalšími zájemci, odpadávali jeden za druhým. Kvůli situaci na kapitálových trzích odstoupila od koupě pozemků i firma Fortius Global Investments, v jejímž čele figuroval bývalý ministr školství i financí Ivan Pilip, couvla také společnost UBM-Bohemia Projectdevelopment-Planning-Construction, která ve výběru zastupitelů skončila na třetím místě. Město proto prodej nemovitostí zastavilo.

Cena půjde zřejmě dolů

Nyní se situace změnila. Objevil se nový zájemce. Ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) míní, že by to mohl být signál, ukazující, že se developeři vzpamatovali a začínají se do Ostravy vracet.
„O pozemky projevila zájem pražská společnost MS Development. To je dobré znamení, proto jsme se rozhodli znovu vyhlásit záměr pozemky na Seidlerově nábřeží prodat. Zatím je to jediný zájemce, který se o nemovitosti zajímal už v minulosti, ale je docela možné, že do 26. února přibudou další,“ uvedl Kajnar. Připustil, že vyjednávání o ceně, termínech a dalších podmínkách bude možná „měkčí“ než před dvěma roky. „Ekonomická situace je jiná, musí se vypracovat nový znalecký posudek, a pak budeme jednat o prodejní ceně. Měla by být minimálně stejně vysoká jako odhadní cena,“ konstatoval Kajnar.
Město však nesleví ze svých představ o tom, co by se na lukrativním pozemku mělo stavět. Přednost mají luxusní byty, minimálně přízemí budoucí zástavby by mělo být řešeno jako živý komerční prostor, komunikující s okolím přes prosklené výlohy. „Měly by tu vzniknout moc pěkné byty s hezkým výhledem na řeku. Vzhledem k tomu, že město časem plánuje revitalizaci Ostravice, tedy zpřístupnění řeky pro pěší, cyklisty, bruslaře, loďky, tak to bude nádherné bydlení,“ řekl Kajnar.Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.