Rozšíření stávající sjezdové trati Kopřivná

Jedná se o plošné rozšíření stávající sjezdové trati v lyžařském areálu Kopřivná o 29 344 m2. Předkládaný záměr zahrnuje i rozšíření stávající sítě technického zasněžování. Při realizaci tohoto záměru nedojde k navýšení kapacity areálu ani k navýšení počtu parkovacích míst. Záměr se nachází v Moravskoslezském kraji v obci Malá Morávka, k.ú. Malá Morávka, v místě stávajícího lyžařského areálu Kopřivná, v místní části zvané Dlouhé díly. V místě stavby se v současnosti nachází lesní porost navazující na průsek pro lanovou dráhu.

Záměr je lokalizován v CHKO Jeseníky, ale pouze v rámci její III. a IV. zóny ochrany. Modernizace či rozšíření areálů lokalizovaných mimo nejpřísněji chráněné části ZCHÚ (CHKO Jeseníky) může v důsledku snížit zátěž jádrových částí CHKO. Turistická zátěž je tak přirozeně usměrněna do míst, které jsou z hlediska ochrany přírody vhodnější, v tomto případě do Malé Morávky.

koprivna

zdroj: EIA

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.