Rozšíření chodníku ul. Bezručova

V Novém Jičíně probíhá rozšíření chodníku pro chodce. Super zpráva.

Materiál původního chodníku i rozšíření je zámková dlažba. Bohužel rozšíření nelogicky nenavazuje vazbou na původní chodník. Vytváří tak vtipný pohled a dlažba musí být složitě nařezávána.

Související články


Komentáře

 1. L :

  Nechápu, jak může někoho napadnout používat tento typ dlažby.
  Mělo by se to plošně zakázat.
  Bohužel je to typová dlažba obvodu Ostrava-Jih.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 2. Ross :

  Kdyby jen na Jihu. Celá Hlavní třída v Porubě je takto dlážděná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. D-r :

  L: Na Jihu mi to naopak nevadí. Kostkova dlažba by tady nepatřila.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomin :

  Mě spíše zaráží ta fušeřina. Za takto odvedenou práci bych se hanbou propadl.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. Rado :

  Řemeslo má zlaté dno a po…ný dekl. Tady to platí dvojnásob. Nechápu, jak mohl někdo toto udělat a nechápu už vůbec, jak někdo mohl něco takového převzít….Něco mi říká, že možná právě proto patříme do východní Evropy.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Adam (ten hodný) :

  Je to hnus, o tom žádná.

  A jestli je pravda i to, že ty kostky jsou řezané, tak kromě toho že ten kdo to dělal je manták, tak ještě k tomu je i vůl.
  (samozřejmě existují i půlky kostek)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Alcedo :

  Tak já vidím dořezávaní pouze v podélném směru (a tomu se málokdy vyhnete), příčně jsou použity standartní půlky. Provázat to nejspíše šlo – ale to by se tu stejně neocenilo, neboť jsou to pouze kostky z betonu… Botám to nevadí, puntičkáři tam zanádavají a fajnovky pomluví – tak to chodí…

  Thumb up 0 Thumb down 5
 8. Marián Kyral :

  @Alcedo:
  Možná máš pravdu, ale moc pěkně to nevypadá. By mě docela zajímalo jak to začíná. Protože to vypadá, jako kdyby ten začátek navazoval, ale pak byl nějaký přechod a nechtělo se jim to řešit stejně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Rado :

  Alcedo: …pouze kostky z betonu. A o tom to je. Nevím, jak moc v NJ, ale v Ostravě to je mor. Zámková dlažba má nulovou, nebo řekněmě minimální estetickou hodnotu. Žulová nebo kamenná dlažba vám vždycky odlišovala ty lepší adresy od horších, v Ostravě to máte pouze Masarykáč + další dvě ulice, jinde se už s kamennou dlažbou ve městě nesetkáte, což je problém, protože jen málokterá rekonstrukce v Ostravě pozvedne úroveň veřejného prostoru. A tak mnozí tleskají rekonstrukci Nádražní, pro mě je to problém. Rekonstrukce bez efektu, žádná výrazná změna kupředu. Ale to je prostě na jiné téma, že to, co se v Ově staví, sleduje pouze účel a už nic víc. Nikam to město neposouvá.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.