Rodinný dům Trojanovice

Informace a gelerie fotek k montované dřevostavbě ze stěnových dílců v podhůří Beskyd.

Rodinný dům s okem do hor – Trojanovice

Tento malý rodinný dům je postaven v malebném Beskydském údolí obce Trojanovice. Parcela nabízí krásné výhledy na masiv Radhoště. Dle zadání klienta vytvořili architekti z ateliéru Master Design s.r.o. velmi jednoduchý dům, který tvoří pouze jedna hmota s výrazným „okem“, kterým se vytvořil otevřený prostor v obývacím pokoji s mezonetem. V horním patře tak byla vybudována ložnice / pracovna. Dům má celkovou dispozici 4+kk. V interiéru bylo v hojné míře použito pohledového dřeva, díky čemuž je interiér velmi útulný a koresponduje s horským prostředím.

Dům je řešen jako dřevostavba postavená ze stěnových masivních prvků Novatop, které mohou být použity bez vnitřní povrchové úpravy. Všechny obytné místnosti jsou orientovány na západ do zahrady, zatímco sociální zařízení a skladovací plochy jsou umístěny na východ a sever k přiléhající příjezdové komunikaci.

Dům je navržen pro mladou rodinu, která nepotřebuje okázalé a rozlehlé rodinné sídlo, ale daleko více uvítá malý a útulný domek.

zdroj: Master Design s.r.o.

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Levné nebo ne, designová tragédie ze všech stran.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Tak me se naopak tato stavba velice libi. Dokazu si predstavit, ze bych se v budoucnu do neceho takoveho prestehoval….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nápad to není špatný, ovšem můj vkus je trochu jinde. Já osobně nemám rád v interiéru moc dřeva, to venku je v pohodě a celkově dřevostavbám vůbec neholduju. Mému oku lahodí pohledový beton, bílá omítka, příčky z ytongu… Celkové pojetí stavby je dobré, až na ten dětský pokoj.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. P :

  V tom prostredí sa pohybujem od mala, vobec ta stavba nezapada medzi ostatne domy.Viem si tam predstavit uplny iny styl co by as viac hodilo pod radhost :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.